Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 20d. 17:00

Nuverstasis Kirgizijos prezidentas K.Bakijevas rado prieglobstį Baltarusijoje

Kurmanbekas Bakijevas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kurmanbekas Bakijevas

Buvęs Kirgizijos prezidentas Kurmanbekas Bakijevas yra Minske. Apie tai, kaip praneša „RIA Novosti“, pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

A.Lukašenka, kuris jau anksčiau buvo pasiūlęs politinį prieglobstį K.Bakijevui, pažymėjo, kad jo svečias yra saugomas Baltarusijos valstybės.

Pasak A.Lukašenkos, jo buvusį kolegą su šeimos nariais į Minską pristatė „atitinkamos Baltarusijos tarnybos“. A.Lukašenka taip pat pareiškė, paliepęs sukurti specialią medicinos komisiją, patikrinsiančią jo svečių sveikatos būklę.

Kaip skelbta anksčiau, po maišto Kirgizijoje A.Lukašenka ėmė ginti K.Bakijevą, tvirtindamas, kad kaltinimai jo vardu yra nepagrįsti. Baltarusijos lyderis taip pat palaikė ankstesniosios Kirgizijos vadovybės sprendimą panaudoti jėgą prieš maištininkus.

Įvertinęs tarptautinę reakciją į įvykius Kirgizijoje, A.Lukašenka sukritikavo Rusijos ir JAV poziciją. Jo nuomone, šių valstybių vadovai turėjo griežtai pasmerkti įvykusį valstybės perversmą, tačiau to nepadarė. Vietoje to Maskva ir Vašingtonas greitai pripažino naują Kirgizijos vadovybę ir užmezgė su ja santykius.

Apie pasiūlymą atvykti į Baltarusiją žurnalistams K.Bakijevas buvo užsiminęs anksčiau, kai jis formaliai dar ėjo prezidento pareigas. Tada K.Bakijevas tvirtino, kad neketina išvykti iš Kirgizijos. Tačiau balandžio 15 dieną jis vis dėlto iš Kirgizijos persikraustė į Kazachstaną. Po kelių dienų, balandžio 19-ąją, paaiškėjo, kad K.Bakijevas išvyko ir iš Kazachstano, tačiau į kurią šalį – nebuvo pranešta.

Kirgizijoje K.Bakijevui ir jo giminaičiams iškeltos baudžiamosios bylos. Naujoji šalies valdžia kaltina juos korupcija, piktnaudžiavimu pareigomis ir kitais nusikaltimais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min