TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nužudyta kaip liudininkė

Liepos viduryje nužudyta Natalija Estemirova galėjo praskleisti paslapties šydą Anos Politkovskajos nužudymo byloje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Liepos viduryje nužudyta Natalija Estemirova galėjo praskleisti paslapties šydą Anos Politkovskajos nužudymo byloje
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Rusijos žmogaus teisių gynėja Natalija Estemirova žudikų auka galėjo tapti dėl to, kad ruošėsi liudyti žurnalistės Anos Politkovskajos nužudymo byloje.

Liepos viduryje pagrobta ir nužudyta 48-erių N.Estemirova nepasitikėjo teisėsaugos pareigūnais ir bandė pati išsiaiškinti, kas užsakė nužudyti aršią Kremliaus kritikę A.Politkovskają. Ji netgi spėjo duoti pirmuosius parodymus ir galėjo pasirodyti atnaujintame įtariamų žurnalistės žudikų teisme. Tai paskelbė Rusijos naujienų portalas Life.ru.

Niekas nenorėjo klausyti

Pasak internetinio leidinio, N.Estemirova jau anksčiau buvo iškėlusi keletą galimų A.Politkovskajos nužudymo versijų, tačiau niekas jos nepakvietė liudyti pirmajame teismo procese, kuris baigėsi visišku kaltintojų fiasko ir išteisinamuoju nuosprendžiu.

Teigiama, kad Rusijos žmogaus teisių gynimo organizacijos „Memorial" Čečėnijos padalinio darbuotoja N.Estemirova susipažino su A.Politkovskaja 2001 metais. Maždaug tuo metu į žurnalistę kreipėsi ir Čečėnijoje dingusio Zelimchano Murdalovo artimieji. A.Politkovskaja aptiko įrodymų, kad prie pagrobimo galėjo prisidėti Grozne dislokuoti Chanty-Mansysko milicijos pareigūnai. Po to, kai vienam iš jų buvo iškelta baudžiamoji byla, A.Politkovskaja sulaukė daugybės grasinimų susidoroti, jai teko samdyti sau apsaugą.

Įtarė OMON pareigūnus

N.Estemirova gerai žinojo apie šią istoriją, todėl 2006 metų rudenį, sužinojusi apie A.Politkovskajos nužudymą, ji pradėjo savarankišką tyrimą. Life.ru teigimu, N.Estemirovos parodymai apie galimus nusikaltimo motyvus galėjo radikaliai pakeisti tyrimo eigą. Aptikti įrodymai esą leido įtarti specialiosios paskirties milicijos (OMON) pareigūnus, kurie Čečėnijoje anksčiau užsiėmė žmonių grobimu.

Iš Čečėnijos šiomis dienomis atėjo ir daugiau nerimą keliančių žinių.

Prokurorams antrą kartą surengus baudžiamąjį procesą, kuriame anksčiau išteisinti čečėnai broliai Džabrailas ir Ibragimas Machmudovai bei buvęs milicijos pareigūnas Sergejus Chadžikurbanovas vėl atsidūrė ant teisiamųjų suolo, buvo žadama pakviesti daugiau liudininkų, tarp jų galėjo atsidurti ir N.Estemirova. Vis dėlto šių metų liepos 15 dieną ji buvo pagrobta greta savo namų Grozne, o vėliau tos pačios dienos vakare jos kūnas rastas kaimyninėje Ingušijoje.

Toliau žudo aktyvistus

Iš Čečėnijos šiomis dienomis atėjo ir daugiau nerimą keliančių žinių. Vietos milicijos pareigūnai vakar pranešė suradę nevyriausybinės jaunimo organizacijos „Išgelbėsime kartą" vadovės Zaremos Sadulajevos ir jos vyro, kurie pirmadienį buvo pagrobti iš biuro Grozne, kūnus.

Dėl jų likimo anksčiau susirūpinimą buvo pareiškusios visos garsiausios Rusijos žmogaus teisių gynimo organizacijos. Maskvos Helsinkio grupės vadovė Liudmila Aleksejeva sakė, kad dėl Z.Sadulajevos ir jos vyro pagrobimo bus pasiųstas kreipimasis Rusijos įgaliotiniui žmogaus teisių klausimais Vladimirui Lukinui.

„Maniau, kad po Natalijos Estemirovos pagrobimo bus bent kokia pauzė. Tačiau dabar aišku, kad smurtas pilietinių aktyvistų atžvilgiu jau tapo praktika", – teigė L.Aleksejeva.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min