Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 27d. 11:25

Nužudytosios Reevos Steenkamp motina: ji rengėsi palikti Oscarą Pistoriusą

Reeva Steenkamp ir Oscaras Pistoriusas
„Scanpix“ nuotr. / Reeva Steenkamp ir Oscaras Pistoriusas

Oscaro Pistoriuso nužudytos draugės motina mano, kad jos duktė rengėsi palikti sportininką, kuris dabar, Pietų Afrikos Respublikos (PAR) teismo sprendimu, yra nuteistas už jos netyčinį nužudymą.

June Steenkamp – nušautos 29 metų manekenės Reevos Steenkamp motina – britų laikraščiui „The Times“ taip pat sakė, kad ją su vyru Barry persekioja to šaudymo, už kurį O.Pistoriusas buvo nuteistas kalėti penkerius metus, vaizdai.

„Jos drabužiai buvo supakuoti. Mums nekyla jokių abejonių: ji nusprendė tą vakarą palikti Oscarą“, – rašo ji savo naujoje knygoje, kurią dalimis spausdina „The Times“. J.Steenkamp priduria, jog duktė jai pasipasakojo, kad „nemiegojo“ su sprinteriu ir „bijojo pakylėti tuos santykius į tokį lygį“.

Jos drabužiai buvo supakuoti. Mums nekyla jokių abejonių: ji nusprendė tą vakarą palikti Oscarą.

O.Pistoriusas, pirmasis abiejų kojų neturintis parolimpinis sprinteris, kuris olimpiadoje (2012 metų Londono žaidynėse) varžėsi su negalios neturinčiais sportininkais, tvirtino, kad į R.Steenkamp pro užrakintas tualeto duris savo prabangiuose namuose Pretorijoje keturis kartus šovė per klaidą palaikęs ją įsibrovėliu.

Knygoje „Reeva: motinos istorija“ (Reeva: a Mother's Story) J.Steenkamp rašo, jog buvo „šokiruota“ dėl to, kad O.Pistoriusas buvo pripažintas kaltu tik dėl netyčinės žmogžudystės.

Ji pavadino O.Pistoriusą „arogantišku“, „nepastovios nuotaikos“, „kaprizingu“ ir „greit užsipliekiančiu“ žmogumi, „šauti be atodairos pasirengusiu“ ginklų mylėtoju, kuris buvo „savininkiškas“ jos dukters atžvilgiu.

„Reevai nepasisekė, kad jį sutiko, nes anksčiau ar vėliau jis būtų ką nors nužudęs“, – priduria motina.

Ji pavadino O.Pistoriusą „arogantišku“, „nepastovios nuotaikos“, „kaprizingu“ ir „greit užsipliekiančiu“ žmogumi, „šauti be atodairos pasirengusiu“ ginklų mylėtoju, kuris buvo „savininkiškas“ jos dukters atžvilgiu.

Pasak jos, ir ją, ir jos vyrą, Reevos tėvą, persekioja „vizija, kaip Reeva patiria šią baisią traumą“, „jos siaubą ir bejėgiškumą, jos pagalbos šauksmus, perskrodžiančius tylų nakties orą“.

Už knygą gautas pelnas padės palengvinti šeimos finansinius sunkumus ir inicijuoti lėšų rinkimą siekiant įsteigti fondą smurtą patiriančioms PAR moterims, sakė motina, kuri yra gimusi Anglijoje.

„Manau, ji būtų norėjusi, kad mes turėtume kažkiek pinigų, – sakė ji. – Įsivaizduokit, patirti šią traumą, kančias, skausmą ir neturėti pinigų. Kartais – net maistui“.

Tačiau finansinis saugumas nesumažins skausmo netekus dukters, pridūrė ji.

„Dėl kai ko gali juoktis, – minėtam laikraščiui sakė 68 metų J.Steeenkamp. – Nėra taip, kad būtum liūdnas visą laiką. Tik tas didžiulis skausmas, kurį turi širdyje. Jis visuomet ten. Tą pačią minutę, kai ryte atmerki akis ar pabundi naktį, jis ten yra“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min