Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 14d. 11:00

„NY Times“: Galvosūkis Jungtinių Tautų Asamblėjoje – kas atstovaus Mianmarui ir Afganistanui?

Jungtinių tautų organizacija 15MAX
123RF.com nuotr. / Jungtinių Tautų organizacija
Žiaurus karinis perversmas Mianmare ir triumfuojančio Talibano sugrįžimas į valdžią Afganistane bus viena iš krizių, kurias aptars Jungtinės Tautos, šią savaitę sušauksiančios savo kasmetinę Generalinę Asamblėją. Tačiau Mianmaras ir Afganistanas didžiausiam pasaulio diplomatiniam renginiui pateikia dar vieną galvosūkį: kas gali būti teisėtas kiekvienos šalies atstovas?

Vasario mėnesį valdžią perėmusi Mianmaro chunta, sulaukusi plataus pasmerkimo dėl žiaurių represijų prieš oponentus, norėtų pakeisti nušalintos vyriausybės ambasadorių Jungtinėms Tautoms chuntos lojalistu.

Prognozuojama, kad Talibanas – smurtingas, ekstremistinis islamo judėjimas, praėjusį mėnesį atgavęs valdžią žlugus JAV remiamai Afganistano vyriausybei – taip pat sieks diplomatinio atstovavimo ir pakeis vos prieš kelis mėnesius paskirtą ambasadorių savo žmogumi.

Mintis, kad Mianmaro pučistas ar Talibano kovotojas, įtrauktas galbūt į su terorizmu ryšių turinčių stebimų asmenų sąrašą, galėtų tapti pasiuntiniu Jungtinėse Tautose, gali pasirodyti absurdiška. Tačiau teoriškai tai įmanoma – jei vyriausybę, kuriai tas asmuo atstovauja, JT laiko teisėta.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min