Dabar populiaru
Publikuota: 2021 rugsėjo 16d. 13:51

„NY Times“: Naujausias Honkongo saugumo reikalavimas – jokio šokolado kalėjime

Honkongas 15MAX
Norberto Kazlausko nuotr. / Honkongas
Pastaraisiais metais sustiprėjus represijoms prieš Honkongo disidentus, valdžios institucijos išskyrė daugybę veiksmų ir dalykų, kurie, jų teigimu, gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui. Masiniai protestai. Neformalūs rinkimai. Šūkių skandavimas. Į šį sąrašą taip pat įtrauktas šokoladas.

Aukščiausias miesto saugumo pareigūnas Chrisas Tangas praėjusią savaitę sakė, kad kai kurie žmonės Honkongo kalėjimuose kaupia šokoladą ir plaukų segtukus – daiktus, kurių leidžiama turėti ribotais kiekiais – siekdami „stiprinti savo valdžią“ ir „rinkti pasekėjus“, galbūt su siekiu pakenkti vyriausybei.

„Daugeliui žmonių tai gali pasirodyti keista – jie turi tik keletą plaukų segtukų, dar vieną gabalėlį šokolado, kokia problema? – sakė jis žurnalistams. Tada jis tęsė: – Tačiau taip jie priverčia kitus kalėjime esančius žmones pajausti savo įtaką ir taip įkvepia dar didesnę neapykantą Honkongui ir centrinėms vyriausybėms ir kelia pavojų nacionaliniam saugumui.“

C.Tangas nepatikslino, ką kaltina. Jo komentarai sukėlė nepasitikėjimą keliems kalinių teisių gynėjams, kurių vienas pavadino juos „nesuprantamais“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min