2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„NY Times“: Neramumai Kazachstane – puiki proga Vladimirui Putinui išplėsti įtaką

Įgudęs kurstyti neramumus Vakaruose, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nukreipė savo žvilgsnį ir į Rytus – ketvirtadienį išsiuntė karių į Centrinėje Azijoje esantį Kazachstaną, kad padėtų užgesinti naujausią iš pavojingų gaisrų, vis įsiplieskiančių buvusiose Sovietų Sąjungos žemėse – teritorijoje, kurią Maskva laiko savo įtakos sfera, tačiau ne visada sugeba ten išlaikyti ramybę.
Neramumai Kazachstane Tik prenumeratoriams
Neramumai Kazachstane / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Tačiau, nors neramumai Kazachstane dar kartą atskleidė stiprių lyderių, kuriems Kremlius patikėjo palaikyti tvarką, pažeidžiamumą, jie taip pat suteikė Rusijai dar vieną galimybę sustiprinti savo įtaką buvusioje sovietinėje teritorijoje. O tai yra vienas seniausių ir svarbiausių V.Putino tikslų.

Pustrečio tūkstančio Rusijos vadovaujamo karinio aljanso karių atvykimas į Kazachstaną, šalyje besitęsiant įnirtingiems protestams, buvo ketvirtas kartas per dvejus metus, kai Maskva pademonstravo savo raumenis kaimyninėse valstybėse – kitos trys buvo Baltarusija, Armėnija ir Ukraina.

Visas šias valstybes jau seniai mėgina prisivilioti ir Vakarai.

Matyti, kaip tokia šalis, kaip Kazachstanas, kuri „atrodo didelė ir stipri“, taip greitai panyra į sumaištį, buvo tikras šokas, teigia Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto Tarptautinių studijų instituto direktoriaus pareigas einantis Maksimas Sučkovas.

Tačiau šie įvykiai taip pat parodė, kaip buvusiose sovietinėse respublikose (Ukraina – išimtis), kurios bando balansuoti tarp Rytų ir Vakarų, M.Sučkovo žodžiais tariant, „paukšt, nutinka krizė ir jos vis tiek atsigręžia į Rusiją“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min