Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 16, 23:00

„NY Times“: posovietinė sąjunga, kurią sukūrė V.Putinas, vis labiau kliba

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas stengiasi išlaikyti savo įtakos sferą nuo Rytų Europos iki Vidurinės Azijos naftos telkinių. Tačiau Rusijos lyderio sąjungininkai, užimantys svarbiausius postus posovietinėse respublikose, vis labiau sensta arba susiduria su didėjančiu nepasitenkinimu jų valdžia. „Įtvirtinimai“, kurie turėjo saugoti šias valstybes nuo demokratijos plėtros ir Vakarų karinės galios, atrodo vis labiau klibantys.
Vladimiras Putinas Tik prenumeratoriams
Vladimiras Putinas / AFP/ „Scanpix“ nuotr.

Siekdamas išlaikyti savo įtaką buvusiose sovietinėse respublikose V.Putinas vis labiau pasikliauja brutalia jėga: ruošiasi galimai invazijai į Ukrainą, kad ji nebūtų priimta į NATO, siunčia karius į Kazachstaną slopinti protestų ir grasina tą patį padaryti Baltarusijoje.

Sąjungininkų pavergimas nėra neįprastas didžiosioms, ar regioninėms galioms.

Sovietų Sąjunga, dėl kurios griūties dažnai apgailestauja V.Putinas, išsiuntė tankus į Vengriją, Čekoslovakiją ir Afganistaną. Vis dėlto ji sukūrė savo imperiją skleisdama komunizmą, kuris įskiepijo „bendros misijos“ ir egzistencinio konflikto su kapitalistiniais Vakarais jausmą.

Dabar, kai kapitalizmas ir bent jau pretenzijos į demokratiją yra norma abiejose senosios geležinės uždangos pusėse, mažai kas pateisintų ištikimybę Maskvai, išskyrus bendrą posovietinių lyderių norą padėti vieni kitiems išlikti valdžioje.

„Nėra tikrų ideologinių „klijų“, kurie sulaikytų šį margą žmonių, turinčių labai skirtingus interesus, aljansą“, – sakė Kolumbijos universiteto politologas Timothy M.Frye‘as.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min