Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 31d. 21:00

„NY Times“: Ryžtingas Čilės žingsnis kovoje su klimato kaita – nauja konstitucija

Naujasis Čilės prezidentas sako kalbą Tik prenumeratoriams
„The New York Times“/Marcos Zegers nuotr. / Naujasis Čilės prezidentas sako kalbą
Retai kada šaliai pasitaiko galimybė išdėstyti savo, kaip tautos, idealus ir parašyti sau naują konstituciją. Ir tokiais atvejais klimato ir ekologinės krizės beveik niekada nevaidina pagrindinio vaidmens. Tačiau Čilė yra išimtis – ši valstybė bandys viską pradėti nuo pradžių.

Po kelis mėnesius trukusių protestų dėl socialinės neteisybės ir neatidėliotinų aplinkosaugos klausimų buvo paskelbta „nepaprastoji klimato, ekologinė padėtis“ ir išrinkti 155 čiliečiai, kuriems pavesta parašyti naują šalies konstituciją.

Jų darbas ne tik nulems, kaip bus valdoma ši 19 milijonų gyventojų turinti valstybė. Jis taip pat nulems minkšto, blizgaus metalo – ličio – ateitį.

Šiuo metu gausūs šio elemento klodai glūdi sūriame vandenyje po didžiule dykuma šalia Andų kalnų. Litis yra baterijoms būtinas komponentas.

Pastaruoju metu, pasauliui suskubus ieškoti alternatyvų iškastiniam kurui, kad būtų sulėtinta klimato kaita, ličio paklausa ir kainos auga.

Čilės, antros pagal dydį ličio tekėjos pasaulyje po Australijos, kasybos įmonės, kaip ir politikai, manantys, kad kasyba yra itin svarbi nacionalinei gerovei, nori padidinti gavybos apimtis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

00:35
08:08
20:36

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min