Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 09 29, 16:00

„NY Times“: Smūgis PSO reputacijai – darbuotojai Konge seksualiai išnaudojo moteris

Per Ebolos protrūkį Kongo Demokratinėje Respublikoje ten dirbti Pasaulio sveikatos organizacijos pakviesti gydytojai ir kiti darbuotojai, turėję suteikti šaliai pagalbos, ten seksualiai išnaudojo moteris ir mergaites, antradienį pranešė šios agentūros vadovo paskirta speciali tyrimo komisija.
Ebolos virusas Afrikoje Tik prenumeratoriams
Ebolos virusas Afrikoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Agentūros generalinis direktorius daktaras Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas atsiprašė aukų – pranešama, kad jų yra kelios dešimtys – ir pažadėjo imtis „esminės politikos ir procesų reformos“, skirtos kovoti su išnaudojimu ir piktnaudžiavimu valdžia šioje organizacijoje.

Jis patikino, kad agentūra nutrauks sutartis su keturiais asmenimis, pripažintais vykdžius nusikaltimus, kurie vis dar dirbo PSO ir perduos įtarimus išžaginimu Kongo valdžios institucijoms ir bei kaltinamųjų netinkamu elgesiu gimtosioms šalims.

2018–2020 metais vykdyta kovos su Ebola kampanija „buvo didelė ir sudėtinga operacija labai nesaugiame regione, kuriai reikėjo pasitelkti daugybę vietinio ir užsienio šalių personalo“,– sakė PSO vadovas.

„Tačiau nėra jokio pateisinimo seksualiniam išnaudojimui ir prievartai. Mes sutinkame, kad turėjome imtis griežtesnių priemonių, kad patikrintume savo kandidatus ir užtikrintume efektyvesnius žmogiškųjų išteklių procesus.“ – tęsė jis.

Pažadėta imtis „esminės politikos ir procesų reformos“, skirtos kovoti su išnaudojimu ir piktnaudžiavimu valdžia šioje organizacijoje.

Komisijos tyrėjams pavyko nustatyti 83 asmenis, kurie, kaip manoma, vykdė prievartą, tarp jų yra ir Kongo, ir užsienio valstybių piliečių, rašoma pranešime. 21 atveju tyrėjai sugebėjo tiksliai nustatyti, kad asmenys, įtariami netinkamu elgesiu, yra PSO darbuotojai.

35 puslapių ataskaita nurodė „aiškius struktūrinius sutrikimus“, agentūros reakcijoje į įtarimus netinkamu elgesiu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min