Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 23d. 23:00

„NY Times“: Vokietijos ekonomika po Angelos Merkel – ar klestėjimui ateis galas?

Angela Merkel Tik prenumeratoriams
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Angela Merkel
Per 16 metų, praleistų Vokietijos kanclerės pareigose, Angela Merkel daugelyje šalių tapo tikru ramybės, proto ir demokratinių vertybių simboliu. Užsienio valstybėms padarė įspūdį tai, kaip ji sprendė įvairiausias krizes – nuo grėsusio euro zonos žlugimo, daugiau nei milijono migrantų antplūdžio iki pandemijos.

Šiandien, nepaisant pandemijos, Vokietija yra ekonominis kolosas, klestintis Europos variklis su itin žemu bedarbystės lygiu. Tik ar toks klestėjimas ilgai truks?

Šis klausimas kyla A.Merkel ruošiantis palikti politinę sceną po rugsėjo 26 dieną vyksiančių nacionalinių rinkimų. Esama požymių, kad Vokietija vis dėlto yra ekonomiškai pažeidžiama, praranda konkurencingumą ir nėra pasiruošusi ateičiai, kurią formuos technologijos ir JAV konkurecija su Kinija.

Ekonomistų teigimu, per savo kadenciją A.Merkel Vokietija nepaisė poreikio sukurti pasaulinės klasės skaitmeninę infrastruktūrą, per daug skubotai atsitraukė nuo branduolinės energijos ir pernelyg susisiejo su Kinija, kuri tapo svarbia Vokietijos automobilių ir kito eksporto rinka.

Kinijos klausimas yra ypač sudėtingas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min