Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 21d. 16:20

Nyderlandų muziejus, vengdamas bylinėjimosi, laikinai negrąžins Krymo radinių kolekcijos

Eksponatai iš Krymo muziejų
allardpiersonmuseum.nl nuotr. / Eksponatai iš Krymo muziejų

Vienas Nyderlandų muziejus trečiadienį paskelbė laikinai negrąžinsiantis savo eksponuojamos Krymo archeologinių radinių kolekcijos, nes baiminasi bylinėjimosi su Rusija arba Ukraina.

Keturių Krymo muziejų paskolinti viduramžių eksponatai vasarį buvo pradėti eksponuoti Amsterdame veikiančiame Allardo Piersono muziejuje, likus mažiau nei mėnesiui iki Rusijos įvykdytos Ukrainai priklausančio Juodosios jūros pusiasalio aneksijos.

Muziejai, dabar pavaldūs Rusijos institucijoms, prašė grąžinti tas kolekcijas, į kurias teises taip pat reiškia Ukrainos vyriausybė.

Parodoje „Krymas: Juodosios jūros auksas ir paslaptys“ eksponuojami dirbiniai, datuoti nuo II amžiaus prieš mūsų erą iki vėlyvųjų viduramžių, įskaitant auksinį ritualinį skitų šalmą, taip pat Kinijoje pagamintą lakuotą dėžutę, patekusią į Krymą senovės Romos laikais Šilko keliu.

Krymas buvo senovės prekybos kelių kryžkelė, o pusiasalio pakrantėse per archeologinius kasinėjimus rasta įspūdingų lobių.

Tebevykstant teisiniam tyrimui, dar nebuvo „pritarta nė vienos iš šalių pretenzijoms“, nurodė muziejus, sakydamas, kad ši padėtis „unikali ir sudėtinga“.

Eksponatus grąžinus kuriai nors vienai iš šalių „beveik neabejotinai kita šalis keltų pretenzijas, o tai būtų nemaža rizika Allardo Piersono muziejui“, sakoma pranešime.

Ginčijama kolekcija bus saugiai laikoma, „kol padėtis taps aiškesnė“ arba kol bus pasiektas nutarimas, padarytas „kvalifikuoto teisėjo arba arbitro, arba tolesnis susitarimas tarp šalių“.

Krymas buvo senovės prekybos kelių kryžkelė, o pusiasalio pakrantės per archeologinius kasinėjimus rasta įspūdingų lobių.

Nyderlandų muziejus šią parodą uždarys rugpjūčio 31 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min