Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 30d. 22:16

Nyderlandų pareigūnai suėmė vieną įtariamąjį dėl išpuolio Hagos centre

Išpuolis Hagoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Išpuolis Hagoje

Nyderlandų pareigūnai praneša suėmę vieną 35-erių įtariamąjį dėl penktadienio vakarą įvykdyto išpuolio peiliu Hagos centre, kurio metu nukentėjo trys paaugliai, praneša BBC.

Įtariamasis, kuris šiuo metu neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, pristatytas į policiją apklausai. Jo tapatybė kol kas neatskleidžiama.

35-erių vyras įtariamas penktadienį vienoje pagrindinių Hagos prekybinių gatvių peiliu sužalojęs tris paauglius. Jis buvo sulaikytas miesto centre kitą dieną po užpuolimo.

Išpuolis įvykdytas penktadienį, kuomet vyko „Juodojo penktadienio“ išpardavimų akcijos. Išpuolio aukomis tapo 13-metis iš Hagos, 15-metė iš Alfeno prie Reino ir jos bendraamžė iš Leiderdorpo. Aukos viena kitos nepažinojo, nurodo BBC.

Pasak naujausių šaltinių, visos trys aukos išleistos iš ligoninės gydytis namuose.

Šis įvykis sukėlė panikos bangą Hagoje, nes įvyko praėjus vos kelioms valandoms po to, kai Londone buvo nužudyti du žmonės. Įtariama, kad išpuolį įvykdė anksčiau už teroristinius nusikaltimus kalėjęs asmuo.

Užpuolimas Hagoje įvyko parduotuvėje „Hudson's Bay“ Didžiojoje Turgaus gatvėje (Grote Marktstraat) – viename svarbiausių Hagos komercinių kvartalų, kur įsikūrusios kai kurių didžiųjų prekių ženklų atstovybės ir parduotuvės. Po išpuolio nusikaltėlis pabėgo.

Paklausta apie galimą terorizmo motyvą, naujienų agentūrai AFP policijos atstovė spaudai Marije Kuiper anksčiau teigė: „Šiek tiek per anksti apie tai kalbėti“ ir pridūrė, kad tyrėjai vis dar nagrinėja kelis galimus scenarijus.

Buvo pranešta, kad įvykio vietoje teismo medicinos pareigūnai apžiūrinėjo rastą peilį.

„Bėgo šalin klykdamos“

Transliuotojas NOS pacitavo liudytojų žodžius, teigusius, kad į vieną parduotuvę įbėgo dvi užpultos paauglės.

„Mačiau, kaip dvi mergaitės klykdamos mėgino pabėgti. Pats užpuolikas paspruko. Jis labai lengvai peršoko suolus, kad pabėgtų. Jis judėjo kaip gepardas – transliuotojui NOS pasakojo vienas liudytojas. – Žmonės bandė pabėgti, tačiau jiems nepavyko. Buvau šokiruotas.“

Korespondentas pranešė, kad virš įvykio vietos skraidė policijos sraigtasparniai ir stovėjo keli greitosios pagalbos automobiliai.

Iš pradžių policija pranešė ieškanti 40–50 metų vyro, tačiau vėliau šį aprašymą atšaukė.

Išpuolis įvyko netoli nuo parlamento, kur įsikūrusi Nyderlandų vyriausybė bei daugybė tarptautinių organizacijų ir teismų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min