Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 20, 09:46

Nyderlandų prokurorai prašys skirti bausmes įtariamiesiems MH17 lainerio byloje

Nyderlandų prokurorai šią savaitę paskelbs, kokias bausmes prašys skirti keturiems įtariamiesiems, teisiamiems už akių dėl bendrovės „Malaysia Airlines“ keleivinio lėktuvo numušimo virš karo draskomos Ukrainos 2014 metais.
MH17 lainerio nuolaužos
MH17 lainerio nuolaužos / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Posėdžiai truks tris dienas, jie prasideda pirmadienį.

Dėl lėktuvo numušimo už akių teisiami keturi asmenys: rusai Olegas Pulatovas, Igoris Girkinas ir Sergejus Dubinskis bei ukrainietis Leonidas Charčenka. Vienintelis O.Pulatovas turi savo teisinius atstovus teisme.

Visi keturi laikomi svarbiomis figūromis tarp prorusiškų separatistų, kovojančių su Kijevu.

Teismas vyksta Nyderlanduose, apsaugotoje teismo salėje netoli Schipholio oro uosto, nes iš čia pakilo lėktuvas, kuris buvo numuštas; be to, 196 katastrofos aukos buvo olandai.

Sprendimo byloje tikimasi anksčiausiai kitų metų gale.

„Maksimali bausmė yra įkalinimas iki gyvos galvos“, – naujienų agentūrai AFP sakė teismo atstovas.

Teismas tęsiasi dėl Ukrainos tvyrant naujai įtampai, Vakarams kaltinant Maskvą planuojant invaziją. Pastaroji tai neigia.

Iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs orlaivis „Boeing 777“ buvo numuštas virš prorusiškų separatistų kontroliuojamos teritorijos Rytų Ukrainoje 2014 metų liepos 17-ąją.

Donbase nuo tų metų pavasario Kijevo pajėgos kovoja su prorusiškais separatistais. Konfliktas jau pareikalavo virš 13 tūkst. gyvybių.

Tarptautinė tyrėjų grupė priėjo prie išvados, kad laineris buvo numuštas raketa BUK, paleista iš komplekso, atvežto iš Rusijos 53-iosios oro erdvės gynybos brigados, dislokuotos Kursko mieste.

Gegužę teisėjai pirmąkart apžiūrėjo skeveldromis pramuštas nuolaužas, o savo išvyką jie apibūdino kaip „sukėlusią daug emocijų“.

Orlaivio subyrėjęs pirmagalys buvo atkurtas ant metalinių griaučių Gilzės-Rejeno oro pajėgų bazėje Nyderlanduose.

Anksčiau šiemet teismas išklausė aukų giminaičių šiurpių liudijimų, kuriuose jie kalbėjo apie širdgėlą dėl vaikų, tėvų ir brolių ar seserų netekties bei ragino „korumpuotą“ Rusiją užtikrinti teisingumą.

Maskva neigia kaip nors prisidėjusi prie Malaizijos lainerio numušimo.

Teismo atstovas sakė, kad prokurorai pirmadienį ir antradienį aiškins įrodymus, įskaitant telefoninį ir elektroninį pasiklausymą, aplinkybes, susijusias su raketa, ir pačius kaltinamuosius.

Tikimasi, kad bausmių bus paprašyta trečiadienį ir kad prokurorai „išsamiai pagrįs prašomą bausmę“, sakė atstovas.

Prokurorai 2020 metų kovą pradėdami bylos nagrinėjimą pareiškė, kad jei teismas priimtų kaltinamiesiems nepalankų nuosprendį, „darysime viską, kas mūsų galioje, kad jis būtų įvykdytas, nesvarbu, ar Nyderlanduose, ar kitur“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min