Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 15, 18:12

Nyderlanduose suimtas latvis pedofilas paauglystėje buvo aktyvus vaikų teisių gynėjas

Nyderlanduose suimtas latvis pedofilas Robertas Mikelsonas paauglystėje buvo aktyvus vaikų teisų gynėjas, informavo jau nebeveikiančio Rygos vaikų teisių apsaugos centro (RVTAC) buvę darbuotojai.
Pamirštas žaislas
Pamirštas žaislas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Pasak savo pavardės nenorėjusio skelbti centro buvusio darbuotojo, RVTAC siekė įtraukti vyresnius vaikus ir paauglius į vaikų apsaugą. Centre vykdavo seminarai, jo atstovai lankydavosi mokyklose ir informuodavo vaikus apie jų teises.

R.Mikelsonas praėjusio dešimtmečio pabaigoje buvo šio centro narys, pasakojo buvęs jo kolega.

Tuomet jaunuolis niekuo neišsiskyrė iš kitų, nors galbūt turėjo keistų charakterio bruožų, prisiminė jaunimo organizacijos narys. Jam keistai atrodė didžiulis R. Mikelsono susižavėjimas Michaelu Jacksonu, jo labdaringa veikla bei meile vaikams.

Tuo tarpu BNS kalbintas tuometinis RVTAC vadovas Janis Gulbis negalėjo prisiminti R.Mikelsono kaip vieno iš cento aktyvistų.

„Deja, ne. Neprisimenu tokio Mikelsono, – sakė jis. – Organizacijoje buvo vaikų, kurie norėjo padėti kitiems. Jų niekas neskyrė, jie buvo savanoriai... toks darbas ne visiems patinka. Reikia organizuoti pagalbą kitiems, todėl abejoju, ar pedofilai tai darytų“.

27–erių R.Mikelsonas buvo sulaikytas gruodžio pradžioje Amsterdame, kur dirbo pavaduojančiu mokytoju mažiausiai dviejuose vaikų darželiuose. Vyriškis taip pat internetu siūlėsi suteikti vaikų priežiūros paslaugas. Nyderlandų pilietybę turintis latvis seksualiai išnaudojo vaikus ir gamino bei platino vaikų pornografiją.

Suimtas R.Mikelsonas prisipažino seksualiai išnaudojęs kelias dešimtis vaikų.

Tiriant šią vieną labiausiai šokiruojančių seksualinio išnaudojimo bylų per visą šalies istoriją, maždaug 500 šeimų buvo informuotos apie jų vaikų lankomuose darželiuose dirbusį suimtą pedofilą.

Pareigūnai leido išspausdinti jo nuotrauką, nors Nyderlanduose galiojantys įstatymai paprastai draudžia platinti įtariamųjų atvaizdus.  

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min