Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

O.bin Ladeną nušovęs karys: „Mes visi manėme, kad ten mirsime“

Robas O'Neillas
Asm. archyvo nuotr. / Robas O'Neillas
Šaltinis: 15min
0
A A

Osamą bin Ladeną nušovęs buvęs JAV specialiųjų karinių jūrų pajėgų SEAL narys Robertas O'Neillas davė interviu „Fox“ televizijos kanalui, kuriame papasakojo apie specialiąją operaciją, kuomet buvo nukautas „al Qaeda“ vadovas.

Kaip jau pranešta praėjusią savaitę, 38-erių R.O'Neilas prisipažino, kad jis nušovė O.bin Ladeną. Tuomet jis papasakojo ir kai kurias detales iš šios operacijos. 

„Prasmukau į kambarį – buvau viduje šalia durų, – pasakojo R.O'Neillas. – Ten stovėjo bin Ladenas. Jis buvo uždėjęs rankas ant pečių vienai moteriai, stumdamas ją į priekį.“ R.O'Neillas sakė aiškiai atpažinęs O.bin Ladeną per naktinio matymo prietaisą, nors kambaryje buvo tamsu, todėl iššovė. Buvęs SEAL narys sakė, jog tapo aišku, jog O.bin Ladenas buvo negyvas, nes jo kaukolė buvo suskaldyta.

Duodamas interviu „Fox“, jis papasakojo daugiau apie šią operaciją. Jis sakė galvojęs, kad tai bus „misija į vieną pusę“ ir niekas iš jų nebegrįš namo, tačiau kariai manė, jog ši užduotis to verta. 

Aš vis dar bandau atsakyti sau – tai buvo geriausias ar blogiausias dalykas, kurį aš savo gyvenime padariau

„Kuo daugiau mes dalyvavome mokymuose, tuo aiškiau supratome, kad tai bus misija į vieną pusę. Mes nukeliausime ten ir nebegrįšime atgal. Galvojome, kad mes žūsime, kai namas bus susprogdintas. Mes žūsime, kai O.bin Ladenas bus susprogdintas. Arba mes išbūsime ten tiek ilgai, kad mus suims pakistaniečiai ir mes praleisime savo trumpų gyvenimų likutį Pakistano kalėjime“, – pasakojo R.O'Neillas. 

Nepaisant didžiulės rizikos, buvęs specialiųjų pajėgų karys sakė, kad jis neturėjo vilties, jog JAV prezidentas Barackas Obama pasirinks kitą taktiką sučiupti O.bin Ladeną.

Tačiau, jo teigimu, kariai jautė, kad dėl šios misijos verta paaukoti savo gyvenimus: „Tai atrodė geras būdas numirti, verta nužudyti jį. Jis mirs su mumis.“

R.O'Neillas sakė, kad jis neabejotinai buvo paskutinis žmogus, matęs O.bin Ladeną gyvą ir mąstė apie misiją kiekvieną dieną po to, kai ji pasibaigė. 

„Aš vis dar bandau atsakyti sau – tai buvo geriausias ar blogiausias dalykas, kurį aš savo gyvenime padariau“, – sakė jis. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min