Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
04 24 /18:05

O. Scholzas labai sunerimęs dėl įtarimų šnipinėjimu Kinijos naudai EP nario padėjėjui

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) trečiadienį išreiškė susirūpinimą po to, kai kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) politiko padėjėjas buvo sulaikytas įtariant jį šnipinėjimu Kinijos naudai. 
Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Olafas Scholzas

Įtarimai kelia „labai, labai didelį nerimą“, spaudos konferencijoje Berlyne sakė O. Scholzas po to, kai tyrėjai sulaikė europarlamentaro Maximiliano Kraho (Maksimiliano Kraho) iš partijos AfD, kandidatuosiančio ir šių metų rinkimuose, padėjėją.

Žymus Vokietijos kraštutinių dešiniųjų politikas trečiadienį pareiškė, kad atleis padėjėją, kuris buvo sulaikytas įtariant jį šnipinėjimu Kinijos naudai, tačiau liks pagrindiniu partijos AfD kandidatu artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose.

Pirmadienį buvo sulaikytas M. Kraho padėjėjas Jian Guo (Džian Guo). Prokurorai Vokietijos pilietį Jian Guo, buvusį M. Kraho padėjėju nuo jo išrinkimo į EP 2019 metais, kaltina tuo, kad jis dirbo Kinijos žvalgybos tarnybai ir sausį ne kartą pasidalijo su ja informacija apie derybas ir sprendimus Europos Parlamente.

Prokurorai teigia, kad jis taip pat šnipinėjo Kinijos disidentus Vokietijoje. Antradienio vakarą teisėjas nurodė Jian Guo laikyti suimtą, kol galimai bus pateikti kaltinimai.

Šis sulaikymas nepalankus kraštutinių dešiniųjų partijai AfD. Ši partija anksčiau buvo kritikuojama dėl Rusijai palankių pozicijų. Europos Parlamento rinkimai Vokietijoje vyks birželio 9 dieną. 

M. Krahas trečiadienį teigė, kad surengė „labai draugišką ir konstruktyvų, bet pakankamai rimtą“ susitikimą su partijos vadovais. Po Jian Guo sulaikymo M. Krahas pareiškė: „Šiandien atleisiu atitinkamą darbuotoją.“

„Esu labai suinteresuotas tai išsiaiškinti ir pasistengsiu sužinoti, kuo konkrečiai jis kaltinamas“, – sakė M. Krahas ir pridūrė, kad jo biuras stengsis „atkurti viską“, su kuo dirbo Jian Guo.

M. Krahas pripažino, kad „rinkimų kampanija, be abejo, šio klausimo yra labai užgožta“. Jis sakė, kad dėl to nedalyvaus oficialiame AfD kampanijos atidarymo mitinge šeštadienį Donauešingene, Vokietijos pietvakariuose. 

„Bet jei manote, kad nebebūsiu pagrindiniu kandidatu, turiu jus nuvilti, – žurnalistams sakė jis. – Aš esu ir liksiu pagrindiniu kandidatu; dabar svarbiausia yra perorientuoti rinkimų kampaniją į Europos klausimus ir atsiriboti nuo šio labai nemalonaus klausimo.“

M. Krahas neigė pats padaręs kokį nors nusižengimą. 

Apie EP nario padėjėjo sulaikymą pranešta kitą dieną po to, kai Vokietijoje atskiroje byloje buvo sulaikyti trys vokiečiai, įtariami šnipinėję Kinijai ir perdavę informaciją apie technologijas, kurios gali būti panaudotos kariniams tikslams.

Be to, pirmadienį britų prokurorai pranešė, kad Jungtinėje Karalystėje kaltinimų sulaukė Kinijai galimai šnipinėjęs buvęs parlamento tyrėjas ir dar vienas asmuo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius