„Laisvė Amerikoje neatskiriama nuo laisvės išpažinti kurią nors religiją. Štai kodėl JAV vyriausybė siekia, kad teismai gintų moterų ir merginų teisę dėvėti hidžabą bei baustų tuos, kurie draudžia tai“, – kalbėjo jis sausakimšoje Kairo universiteto auditorijoje.
Pasak JAV prezidento, daugiausia dėmesio moterų teisių srityje reikia kreipti švietimui.
„Aš atmetu kai kurių (asmenų) Vakaruose požiūrį, kad plaukus uždengti pasirinkusi moteris yra kažkuo mažiau lygi, bet aš esu įsitikinęs, kad moteriais, kuriai neleidžiama šviestis, neprieinama lygybė, – tęsė B.Obama. – Visiškai nenuostabu, kad tose šalyse, kuriose moterys yra išsilavinusios, jos yra žymiai labiau klestinčios“.
Jis dar kalbėjo apie Vakaruose gyvenančių musulmonių teises.
„Vakarų šalims svarbu vengti trukdymo musulmonams laikytis savo religijos taip kaip jie laiko tinkama, pavyzdžiui negalima diktuoti musulmonei, ką ji turėtų dėvėti“, – pažymėjo B.Obama.
„Mes negalime maskuoti priešiškumo jokiai religijai liberalumo pretekstu“, – pabrėžė jis.
Šiais komentarais netiesiogiai kritikuojamas 2004 metais Prancūzijoje priimtas sprendimas drausti išorinius religijos simbolius, kaip skaras, mokyklose.
