Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 4d. 09:15 , atnaujinta: 2014 gegužės 4d. 20:58

Odesoje riaušininkų užpulta milicija išleido į laisvę visus suimtus teroristus

Išlaisvintas prorusiškas diversantas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Išlaisvintas prorusiškas diversantas

Rytų Ukrainos miestuose sekmadienį vyksta šalies nacionalinės gvardijos ir karinių pajėgų susirėmimai su Rusijos pasiųstais diversantais ir vietos teroristais.

Atnaujinta 20.57 val. Donecke buvo užimtas karinės prokuratūros pastatas. Apie 2 tūkstančiai žmonių susirinko prie teroristų užimtos Donecko srities tarybos pastato, vėliau patraukė prie Donecko karinės prokuratūros, praneša pravda.com.ua. Pakeliui jie sustojo prie kito administracinio pastato ir pareikalavo nuimti Ukrainos vėliavą, o vietoje jos pakabinti jų atsineštąją.

Priėjusi prie prokuratūros minia perlipo tvorą ir pateko vidun. Čia jie išsityčiojo iš ukrainos vėliavos ir Konstitucijos. Teroristai išmetė laukan vėliavas, sutrypė jas kartu su Konstitucija ir sudegino.

Atnaujinta 19.15 val. Vidaus reikalų ministras įsiutęs

Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas neslepia įsiūčio, kad Odesoje, reikalaujant miniai, buvo paleisti rusų diversantai.

A.Avakovas sakė: „Aš neturiu žodžių, kad išreikščiau savo įsiūtį dėl to, kad buvo išlaisvinti 10 provokatorių, dėl kurių kaltės Odesoje žuvo 43 žmonės ir 160 buvo sužeisti“. Jis paaiškino, kad provokatoriai turėjo būti naktį pervežti į Kijevą, tačiau generalinio prokuroro pavaduotojas asmeniškai uždraudė tai padaryti, o sekmadienį milicijos skyrius buvo apsuptas. „Milicija gavo nurodymą neišleisti provokatorių ir pasiruošti atremti šturmą. Tačiau prokuroras priėmė sprendimą paleisti sulaikytuosius. Toks savavališkas sprendimas reikalauja paties rimčiausio tyrimo. Provokatorių paleidimas gali iššaukti naujus smurto protrūkius Odesoje“, - sakė A.Avakovas.  

Aš neturiu žodžių, kad išreikščiau savo įsiūtį dėl to, kad buvo išlaisvinti 10 provokatorių, dėl kurių kaltės Odesoje žuvo 43 žmonės ir 160 buvo sužeisti

Atnaujinta 19.01 val. Net ir Odesos milicijai paleidus 67 sulaikytuosius, prorusiški protestuotojai nuo pastato nesitraukia. Jie reikalauja, kad būtų atvežti jų bendraminčiai, kurie šiuo metu laikomi kitose areštinėse.

Periodiškai kai kas iš minios per garsiakalbį vis paskatina imtis griežtesnių veiksmų. Skamba siūlymai mušti milicininkus, susidoroti su gubernatoriumi.

Buvo sumuštas vienas žmogus, pareiškęs, kad jis palaiko vieningos Ukrainos idėją. Nuskambėjo siūlymai paimti jį įkaitu, tačiau vėliau kiti atkalbėjo nuo šios idėjos. Mitinguotojai taip pat užpuolė ir Rusijos televizijos kanalo „Dožd“ žurnalistus.

Mitinguotojai taip pat užpuolė ir Rusijos televizijos kanalo „Dožd“ žurnalistus

Minioje daug kaukėtų vaikinų, jie laiko rankose lazdas, metalinius strypus, skydus.

Dalis mitinguotojų kreipėsi į milicininkus, reikalaudami jiems išduoti ginklus, tačiau šie atsakė, kad į ginklų užgrobimą bus atsakyta atitinkamos priemonėmis.

Netoli milicijos poskyrio budi greitosios pagalbos automobiliai, čia sutelktos papildomos pareigūnų pajėgos. 

Atnaujinta 17.50 val. Mariupolyje buvo nuniokoti du į prezidento postą kandidatuojančio P.Porošenkos rinkiminiai štabai. Nusikaltėliai ne tik nuniokojo štabus, bet ir išvogė kai kurią įrangą.

Ant sienos viename iš štabų jie užrašė „Keršijame už Odesą“. Iš to galima suprasti, kad čia siautėjo prorusiški teroristai. 

Atnaujinta 17.21 val. Riaušininkų Odesoje reikalavimas patenkintas – milicija paleido penktadienį suimtus žmones.

Į skyrių atvykusią srities milicijos vadovybę minia pasitiko šūkiais „Gėda“, „Padėkite“. Tuo metu kieme jau buvo susirinkę nemažai prorusiškų diversantų išlaisvinimo siekiančių žmonių. Deryboms buvo pasikviestas miesto tarybos narys, o keliems prorusiškiems aktyvistams leista įeiti į pastatą, kad jie įsitikintų, jog visi suimtieji bus paleisti.

Iš tardymo izoliatoriaus pradėjo eiti sulaikytieji. Po kurio laiko buvo pranešta, kad paleisti visi sulaikytieji. Susirinkusieji skanduoja „Vienas už visus ir visi už vieną“, „Rusija“, „Odesa – rusų miestas“ ir kol kas atsisako pasitraukti. 

Atnaujinta 17.09 val. Odesoje prie milicijos skyriaus susirinkusi minia išaugo. Kaip praneša unian.net, dabar čia yra apie tūkstantis žmonių. Dalis jų nusiteikę itin agresyviai, apie dešimt kaukėtų jaunuolių lazdomis daužo kioskų ir parduotuvių langus.

Buvo smarkiai sumuštas vienas žmogus, kuris sušuko „Šlovė Ukrainai“.  Pasigirdo ir keli šūviai, buvo sužeistas žurnalistas. 

Keli žmonės prasiveržė į milicijos kiemą. Įvykio vietoje esantys žurnalistai tapo agresijos aukomis – reikalaujama, kad jie rodytų pažymėjimus, vadintų susirinkusiuosius „patriotais“. 

Tiesiogine transliaciją galite žiūrėti čia:


Video streaming by Ustream

 

Atnaujinta 16.47 val. Mariupolyje milicijai pavyko išlaisvinti suimtus kariškius

Kaip praneša tsn.ua, šeštadienį į Ukrainos kariuomenės įrengtą kontrolės postą atvažiavo teroristai, apsimetę vietos gyventojais, norinčiais padėti kariškiams maistu. Jie įteikė kariškiams picų, kurių turinyje, kaip vėliau paaiškėjo, buvo medžiagos, sukeliančios stiprų apsvaigimą. Po pusvalandžio 20 teroristų, pasinaudoję kariškių bejėgiškumu, susodino juos į automobilius, atėmė 4 automatus, granatsvaidį, kulkosvaidį ir išvežė. Kontrolės poste liko du kariškiai, sugebėję priešintis teroristams.

Įkaitai buvo nuvežti į miesto tarybos pastatą, užgrobtą teroristų. Iš pradžių su teroristais bandyta derėtis. Buvo sutarta, kad teroristai atiduoda ginklus ir paleidžia įkaitus, o jiems nebus taikoma baudžiamoji atsakomybė. Kariškius teroristai paleido, tačiau ginklus atiduoti atsisakė.

Vėliau prasidėjo agresyvūs veiksmai iš teroristų pusės, ir milicijai teko paleisti kelis įspėjamuosius šūvius.

Milicija Mariupolyje skelbia sulaikiusi tris asmenis, jiems gresia įkalinimas iki 15 metų.

Atnaujinta 16.35 val. Atsinaujino mūšiai Slovjanske. Kaip praneša liudininkai iš įvykio vietos, kol kas teroristai su Ukrainos kariuomene kaunasi priemiesčiuose. Šiuo metu susirėmimas vyksta prie geležinkelio stoties. 

Atnaujinta 15.42 val. Donecko regione, iš Ukrainos pabėgusio buvusio šalies prezidento Viktoro Janukovyčiaus gimtajame mieste Jenakijeve prorusiški teroristai įsiveržė į metalurgijos gamyklą, kuri priklauso turtingiausio ukrainiečio Rinato Achmetovo grupei.

Pastatą šturmavo 300 žmonių grupė, apie 100 jų šioje minioje buvo su kaukėmis. Jie skandavo „Už Odesą neatleisime“, buvo grojami Rusijos ir Sovietų Sąjungos himnai. Visa tai filmuoja Rusijos NTV televizija.

Ant pastato riaušininkai iš karto iškėlė savo vėliavą. Iš užimto pastato administracija išvedė savo darbuotojus. Riaušininkai pareikalavo susitikti su direktoriumi, o šis pareiškė, kad netrukdo savo darbuotojams dalyvauti mitinguose. Riaušininkai taip pat reikalavo raštiško patvirtinimo, kad už dalyvavimą jų veikloje darbininkai nebus atleidžiami iš darbo.

Riaušininkai reikalavo surengti referendumą, tačiau taip ir neapsisprendė kokį – ar už Donecko respublikos sukūrimą, ar už prisijungimą prie Rusijos.

Šios gamyklos užpuolimas siejamas su tuo, kad jos valdžia nepalaiko separatistinių nuotaikų. 

Nuotr. iš „Twitter“/Prorusiška minia prie gamyklos
Nuotr. iš „Twitter“/Prorusiška minia prie gamyklos

Atnaujinta 15.29 val. Odesos centre apie 150 žmonių užblokavo miesto milicijos pastatą ir reikalauja paleisti gegužės 2 dieną sulaikytus rusų neramumų kėlėjus. Kelią jie užblokavo šiukšlių konteineriais, praneša unian.net. 

Sulaikytų chuliganų palaikytojai ant medžių pakabino plakatus, kuriuose skelbiama: „Laisvę Odesos herojams“, „Žudikai, paleiskite žmones“. 

Ukrainos pareigūnai dėl kruvinų neramumų sulaikė apie 130 žmonių, iškelta 10 baudžiamųjų bylų. 

Atnaujinta 13.12 val. Ukraina sekmadienį pažadėjo išplėsti savo antiteroristinę operaciją prieš prorusiškus sukilėlius, krizės krečiamoje šalyje antrą dieną tęsiantis nacionaliniam gedului po kruvinų susirėmimų, pareikalavusių daugiau nei 50 žmonių gyvybių.

Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovas Andrijus Parubijus sakė, kad ginkluotosios pajėgos „išplės aktyviąją operacijos fazę kituose miestuose, kuriuose ekstremistai ir teroristai vykdo neteisėtus veiksmus“.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai, esantys netoli rytinio Kostiantynivkos miesto, kuriame teroristai balandžio 28 dieną užėmė vietos administracijos pastatą, matė vieną paliktą ir sudegintą prorusiškų teroristų sargybos postą, taip pat barikadas, paskubomis renčiamas miesto centre.

Teroristai, užėmę administracijos pastatą, sakė AFP, kad praėjusią naktį kautynės vyko prie vietos televizijos bokšto.

Šeštadienį įnirtingi susišaudymai vyko keliose vietose aplink sukilėlių tvirtovę Slovjanską, kur vyriausybinės pajėgos šturmavo teroristų ginamus sargybos postus, siekdamos sustiprinti apsiausties žiedą aplink miestą.

Slovjansko centre sekmadienio rytą buvo gana ramu, tačiau žmonės skundėsi, jog vis sunkiau gauti pagrindinių maisto produktų apsiaustame 160 tūkst. gyventojų turinčiame mieste.

Kryme, kurį kovą aneksavo Rusija, vyko susirėmimai tarp milicijos ir apie 2 tūkst. vietos totorių

Tuo tarpu vaizdingą Juodosios jūros uostamiestį Odesą vėl krėtė smurtas, provakarietiškos Kijevo vyriausybės šalininkams ruošiantis surengti naujas eitynes, nors baiminamasi, kad jas vėl gali pulti prorusiški kovotojai.

Tuo tarpu Kryme, kurį kovą aneksavo Rusija, vyko susirėmimai tarp policijos ir apie 2 tūkst. vietos totorių, palaikančių Kijevo vyriausybę ir protestuojančių prieš Maskvos atsisakymą įleisti į pusiasalį jų lyderį Mustafą Cemilevą.

Atnaujinta 11.34 val. Kramatorske teroristai masiškai degino visuomeninį transportą ir lengvuosius automobilius. Gatvėse daug sudegintų transporto priemonių, kurios užfiksuotos šiame vaizdo įraše:

VIDEO: Sudeginti automobiliai Kramatorske

Žmonės skundžiasi, kad susisiekimas tapo komplikuotas – didžiausios miesto viešojo transporto įmonės negali dirbti. 

Atnaujinta 11.04 val. Ukrainos vyriausybės pajėgos, tęsiančios antiteroristinę operaciją šalies rytuose, atkovojo iš prorusiškų teroristų televizijos bokštą Kramatorsko mieste, pranešė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.

Sekmadienį ryte jis paraše socialiniame tinkle „Facebook“, kad televizijos bokštą užėmė Nacionalinė gvardija ir reguliariosios pajėgos.

„Operacijos aktyvioji fazė tęsėsi paryčiais. Nesiliaujame“, – rašė jis.

Anksčiau jis pranešė, kad keli vyriausybinių pajėgų pareigūnai buvo sužeisti per kautynes dėl Kramatorsko televizijos bokšto.

Skelbiama, kad visiškai apsuptas yra Slovjanskas, tačiau kol kas jis nepuolamas. Manoma, kad taktiniais sumetimais kol kas puolama mažensiuose miestuose. 

Atnaujinta 10.45 val. Neramios nuotaikos Odesoje. Po kruvinojo penktadienio žmonės baiminasi, kad tai ne pabaiga ir kad Rusijos provokacijos šiame mieste bus tęsiamos. Ypač didelių provokacijų bijoma gegužės 9-ąją. Tiesa, valdžia žada, kad milicija kitą kartą jau sugebės užkirsti kelią tokiems neramumams, jei reikės, bus pasitelktos pajėgos iš kitų regionų. 

Tuo tarpu Odesa pamažu grįžta į įprastą gyvenimo ritmą. Komunalininkai jau išardė barikadų gatvėse likučius. Į vietas, kur žuvo žmonės, nešamos gėlės.Daugelis dėl mirčių kaltina savo pareigos neatlikusius milicininkus. 

Luhanske teroristai šturmavo karinį dalinį. Kaip praneša tsn.ua, per karinio dalinio šturmą teroristams pavyko paimti į nelaisvę kelis šauktinius. Jie susodinti į autobusą ir išvežti nežinoma kryptimi. Išvežant šauktinius prie dalinio susirinkusi minia norėjo susidoroti su jais.

Pranešama, kad iš kariškių atimti ginklai, jie perduoti buvusiems „Berkut“ nariams, kurie dabar kaunasi teroristų pusėje. Susirėmimų metu sužeisti du ukrainiečių armijos atstovai bei du teroristai.

Mariupolyje naktį Ukrainos kariuomenė šturmavo miesto tarybos pastatą. Visame mieste girdėti šūviai, kaukia pavojaus sirenos, sutriko mobiliojo telefono ryšys. 

Kol kas nenustatyti asmenys Mariupolyje padegė „Privat Bank“ pastatą. Penkių aukštų pastatas visiškai sudegė. Taip pat pranešama, kad Mariupolyje buvo nuniokotas partijos „Batkivščina“ būstinė.

VIDEO: Degantis bankas Mariupolyje

Skelbiama, kad sekmadienį teroristai gali provokacijas vykdyti ir Kijeve. Apie tai Maidano koordinatoriai paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“. Turima informacijos, kad Maidane sekmadienį pasirodys apie 500-800 specialiai parengtų teroristų, kurių tikslas – užimti pastatus su ginklais ir Molotovo kokteiliais rankose. Viskas turi atrodyti taip, neva Maidano aktyvistai, nepatenkinti valdžios veiksmais, šturmuoja valstybinius pastatus. Kijevo gyventojai kviečiami likti budrūs ir nepasiduoti provokacijoms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min