Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 2d. 07:34 , atnaujinta: 2016 rugsėjo 2d. 17:45

Oficialiai patvirtinta, o po to paneigta, kad Uzbekistano lyderis Islamas Karimovas mirė

Islamas Karimovas
„Scanpix“/AP nuotr. / Islamas Karimovas

Uzbekistano prezidentas Islamas Karimovas mirė 79-aisiais gyvenimo metais. Toks pranešimas penktadienį po pietų pasirodė šalies vyriausybės interneto tinklalapyje. Tačiau netrukus pranešimas dingo, o Uzbekistano vyriausybės spaudos tarnyba paneigė, kad tokia informacija apie I.Karimovo mirtį apskritai buvo išplatinta.

„Reuters“ jau anksčiau buvo paskelbę apie politiko mirtį, nors Uzbekistane buvo skelbiama, kad I.Karimovas sunkiai serga ligoninėje.

„Brangūs tėvynainiai! Su dideliu sunkumu širdyje pranešame, kad praėjusią parą mūsų prezidento sveikatos būklė smarkiai pablogėjo. Gydytojų nuomone, ji šiuo metu yra kritinė“, – penktadienį ryte buvo rašoma vyriausybės pranešime.

Tuo tarpu agentūra „Reuters“, remdamasi trimis diplomatiniais šaltiniais, jau tuo metu paskelbė, kad I.Karimovas mirė. Pirmą kartą tai, kad Uzbekistano lyderis mirė, buvo paskelbta dar rugpjūčio 29 dieną, tačiau šalies valdžios atstovai tokią informaciją neigė. Penktadienį vakare apie I.Karimovo mirtį oficialiai pranešė ir Uzbeksitanas. Kaip skelbia naujienų agentūra „Interfaks“, šalies valdžia patvirtino, kad šalies lyderis mirė.

Tai, kad I.Karimovas iš tiesų mirė, liudijo ir pranešimai, jog Uzbekistano valstybiniuose televizijos kanaluose peržiūrėtos programos – eteryje neliko reklamos, televizijos serialų, kai kurių meninių filmų bei pramoginių laidų, skelbia gazeta.uz.

Praneša apie laidotuves

Du užsienio pareigūnai, Kirgizijos diplomatas ir Afganistano vyriausybės pareigūnas, pranešė, kad Uzbekistane rengiamasi prezidento Islamo Karimovo laidotuvėms šeštadienį.

Afganistano pareigūnas penktadienį sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“ (AP), kad prezidentas Ashrafas Ghani šeštadienį dalyvaus I.Karimovo laidotuvėse. Kirgizijos diplomatas, savo ruožtu, sakė AP, kad šalies ministras pirmininkas yra pakviestas į I.Karimovo laidotuves.

Paskelbė, kad gydomas ligoninėje

Pirmą oficialų pranešimą apie valstybės vadovo ligą Uzbekistano vyriausybė paskelbė rugpjūčio 28 dieną. Jame buvo rašoma, kad I.Karimovas gydomas ligoninėje.

I.Karimovas, apie kurio sveikatos būklę jau seniai sklando prieštaringi gandai, neturi aiškaus politinio įpėdinio. Šalyje niekada nėra buvę rinkimų, kuriuos tarptautiniai stebėtojai būtų pripažinę laisvais ir sąžiningais.78 metų veteranas lyderis, kuris, pasak jo artimųjų, gydomas intensyviosios slaugos palatoje, po Sovietų Sąjungos žlugimo sugebėjo apsaugoti šią strateginę reikšmę turinčią centrinės Azijos valstybę nuo visiškos izoliacijos, pasitelkęs Rusijos, Kinijos ir Vakarų kiršinimo taktiką.

I.Karimovas 1991 metais laimėjo pirmuosius rinkimus Uzbekistane po Sovietų Sąjungos subyrėjimo, o pernai gegužę buvo perrinktas penktai kadencijai, surinkęs daugiau kaip 90 proc. balsų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min