Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 12d. 14:24 , atnaujinta: 2018 balandžio 12d. 14:48

OPCW patvirtina britų išvadas dėl Rusijoje pagamintos kovinės cheminės medžiagos

Julija ir Sergejus Skripaliai
„Facebook“ nuotr. / Julija ir Sergejus Skripaliai

Jungtinių Tautų cheminių ginklų priežiūros organizacija ketvirtadienį patvirtino Jungtinės Karalystės išvadas, kad nervus paralyžiuojanti medžiaga, praeitą mėnesį panaudota Anglijoje prieš vieną buvusį rusų dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją, yra susijusi su Rusija.

Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) ištirti apnuodytų asmenų kraujo mėginiai „patvirtina Jungtinės Karalystės išvadas dėl toksiškos cheminės medžiagos rūšies“, sakoma Londone paskelbtoje Hagoje įsikūrusios grupės ataskaitos santraukoje.

OPCW tiesiogiai nepavadino nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“, tačiau pabrėžė, kad sutinka su britų išvadomis.

Rusija neigia kuo nors prisidėjusi prie išpuolio prieš Sergejų ir Juliją Skripalius. J.Skripal jau išleista iš ligoninės, gerėja ir S.Skripalio būklė.

OPCW savąjį tyrimą atliko paprašyta Jungtinės Karalystės vyriausybės. Jos vadovė, premjerė Theresa May anksčiau teigė esanti tikra, kad už išpuolį atsakinga Rusija.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas teigė: „Nebegali būti jokių abejonių, kokia medžiaga buvo panaudota. Nebelieka jokio alternatyvaus paaiškinimo dėl atsakomybės – tik Rusija turėjo priemones ir motyvą.“

B.Johnsono teigimu, Jungtinė Karalystė pakvietė OPCW inspektorius patikrinti mėginius, „kad būtų griežtai laikomasi tarptautinių protokolų“.

OPCW įvardino toksišką chemikalą pagal jo formulę, bet tik slaptoje ataskaitoje, kuri nėra viešinama.

Viešoje ataskaitoje nurodoma, kad per kovo 4-ąją Anglijos pietiniame Solsberio mieste įvykdytą ataką panaudota cheminė medžiaga buvo „itin gryna“.

Be to, Jungtinė Karalystė ketvirtadienį sušaukė OPCW vykdomosios tarybos posėdį.

„Dabar nenuilstamai dirbsime su mūsų partneriais, siekdami padėti užkirsti kelią tokių ginklų šlykščiam panaudojimui.

Taip pat sušaukėme kitą trečiadienį vyksiančią OPCW vykdomosios tarybos sesiją tolesniems žingsniams aptarti“, – sakoma užsienio reikalų sekretoriaus B.Johnsono pareiškime.

Negana to, Londonas paprašė sušaukti ir Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį – konkrečiai dėl Skripalių apnuodijimo.

S.Skripalis pardavinėjo paslaptis Jungtinei Karalystei ir persikėlė į šią šalį po 2010 metais įvykusio Maskvos ir Vašingtono apsikeitimo agentais. Jo duktė atakos metu buvo atvykusi į Jungtinę Karalystę iš Rusijos aplankyti tėvo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sergejus Skripalis prekybos centre Solsberyje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Sergejus Skripalis prekybos centre Solsberyje

Anksčiau šį mėnesį britų žiniasklaida pranešė, kad nervus paralyžiuojanti medžiaga buvo gelio pavidalo ir kad jos buvo užtepta ant S.Skripalio namų Solsberyje durų rankenos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:19
01:04
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min