Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Oponentai pliekė debatuose nepasirodžiusią Jungtinės Karalystės premjerę Theresą May

Timas Farronas ir Jeremy Corbynas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Timas Farronas ir Jeremy Corbynas
Šaltinis: 15min
0
A A

Jungtinės Karalystės premjerė, konservatorė Theresa May nusprendė nedalyvauti televizijos debatuose prieš kitos savaitės rinkimus, o kritikos jai laviną tiesioginiame eteryje turėjo atlaikyti vyriausybės vadovę pakeitusi vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd. Th.May pastaruoju metu klumpa taip dažnai, kad torių persvara prieš leiboristus apklausos ištirpo iki 3 proc. punktų, skelbia BBC.

A.Rudd dar bandė aiškinti, kad „lyderis nebus geras be geros, stiprios komandos“, tačiau kitų partijų atstovai teigė, jog Th.May, kuriai „trūksta drąsos“, „pabėgo iš debatų“.

Debatai truko pusantros valandos. Ginčų buvo daug, o leiboristų lyderio Jeremy Corbyno pasirodymas buvo įvertintas neprastai. Vis dėlto visuomenė debatus atsimins visų pirma dėl to, kad juose nedalyvavo Th.May.

Premjerė, postą užėmusi, kai britai pernai nubalsavo už „Brexit“ ir iš ministro pirmininko pareigų pasitraukė Davidas Cameronas, atmetė galimybę pasirodyti debatuose iškart po to, kai paskelbė apie pirmalaikius rinkimus.

Th.May trečiadienį teigė, kad ji nori ne „ginčytis“ su kitais politikais, o atsakyti į žmonių klausimus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Debatai prieš rinkimus Jungtinėje Karalystėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Debatai prieš rinkimus Jungtinėje Karalystėje

Bet, pavyzdžiui, J.Corbynas, per debatus abejodamas Th.May gebėjimu būti lydere, kartą net demonstratyviai paklausė: „Kur yra Theresa May? Kas jai nutiko?“

Labiau, tiesa, jis pasižymėjo sėkmingai puldamas A.Rudd dėl to, kad Jungtinėje Karalystėje suprastėjo gyvenimo kokybė ir kad valstybė kirto per socialines išmokas.

„Ar kada nors buvote maisto banke? – leiboristų lyderis klausė A.Rudd. – Ar matėte žmones, miegančius stotyse? Ar matėte, koks skurdas egzistuoja dėl to, kad jūsų vyriausybė sąmoningai priėmė sprendimus dėl išmokų?“

Th.May puolė ir proeuropietiškų liberalų demokratų lyderis Timas Farronas, kuris ironiškai domėjosi: „Kaip manote, kur šį vakarą yra Theresa May? Pažvelkite pro langą. Galbūt ji ten sėdi ir skaičiuoja, kiek kainuoja jūsų namas.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Theresa May debatuose nedalyvavo
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Theresa May debatuose nedalyvavo

„Po manęs kalbės Amber Rudd. Ji – ne premjerė. Premjerės čia nėra. Jai nerūpi, tad kodėl turėtų rūpėti jums? Tiesą sakant, per „BBC Two“ tuoj rodys „Bake Off“. Kodėl jums neužsipylus arbatos? Jūs neverti Theresos May laiko“, – taip kandžiai su žiūrovais atsisveikino T.Farronas.

Viena Žaliųjų partijos lyderių Caroline Lucas taip pat pažymėjo, kad „pirmoji lyderystės taisyklė yra dalyvavimas. Negali sakyti, kad tai svarbiausi mūsų kartos rinkimai, jei nesivargini pasirodyti debatuose.“

Septynių partijų lyderiai ar atstovai per debatus daug kalbėjo tiek apie socialinės gerovės valstybę (A.Rudd teigė, kad J.Corbynas turi „pinigų medį“), tiek apie imigraciją. Toriai kaltina leiboristus siekiant neriboti migrantų srautų į šalį.

Jungtinėje Karalystėje netgi pradedama svarstyti apie nežymią J.Corbyno pergalės galimybę.

Aptarta ir saugumas, terorizmas, Nacionalinė sveikatos sistema, JAV prezidento Donaldo Trumpo noras išvesti šalį iš Paryžiaus klimato susitarimo.

Toriai pastaruoju metu klumpa. Analitikai rado daug neatitikimų konservatorių rinkimų programoje – ypač daug priekaištaujama dėl jos aptakumo. Tuo pačiu anksčiau kaltinti leiboristai šį kartą pateikė tikslius skaičius, kiek kainuotų jų siūlomos permainos.

Pridėkime Th.May atsisakymą dalyvauti debatuose, ir naujausia „YouGov“ apklausa rodo, kad konservatorių persvara prieš leiboristus ištirpusi iki 3 proc. punktų. Už torių kandidatus žada balsuoti 42, o už kairiuosius – 39 proc. rinkėjų.

Jungtinėje Karalystėje netgi pradedama svarstyti apie nežymią J.Corbyno pergalės galimybę. Vis dėlto kol kas gerokai daugiau šansų, kad konservatoriai išlaikys daugumą, tačiau ji nebus žymiai svaresnė nei prieš pirmalaikius rinkimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min