Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Opozicijos protestai Rusijoje: internetas kunkuliuoja, televizija tyli

Policija sulaiko mitingo dalyvius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Policija sulaiko mitingo dalyvius
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos federaliniai kanalai visiškai ignoravo po rinkimų vykusius opozicijos protestus. Nors dvi dienas paeiliui Maskvos centre rinkosi tūkstančiai žmonių, centrinė televizija parodė tik reportažus apie Kremliaus jaunimo akcijas, pranešama BBC tinklalapyje.

Pirmadienį opozicijai pavyko surengti didžiausią mitingą per pastaruosius metus: į valdžios leistą akciją Čistyje prudy susirinko apie šeši tūkstančiai žmonių. mažiausiai 300 buvo sulaikyta.

Antradienį opozicijos atstovai pareiškė ketinantys išeiti į gatves, tuo tarpu „Vieningoji Rusija“ pažadėjo duoti tinkamą atsakymą, surinkusi Rusijos sostinės centre jaunimo judėjimų „Naši“ ir „Molodaja gvardija“ aktyvistus.

Galiausiai Kremliaus organizacijos visą gruodžio 6 dieną užėmė centrines Maskvos aikštes, o opozicija vakare susirinko į Triumfo aikštę, kur surengė nesancionuotą akciją, protestuodami prieš rinkimų į Valstybės Dūmą klastojimus. Renginys vėl baigėsi masiniais sulaikymais.

Tuo metu, kai Rusijos naujienų agentūros, internetinė žiniasklaida ir tinklaraščių autoriai aktyviai aptarinėjo įvykius, centrinės televizijos kanalai atkreipė dėmesį į mitingą, skirtą „Vieningajai Rusijai“ paremti.

Rodė patenkintus valdančiaisiais žmones

„Juos suvienijo tikėjimas Rusijos ateitimi“ Taip antradienio vakarą Pirmojo kanalo programa „Vremia“ papasakojo žiūrovams apie daugiatūkstantinius mitingus maskvos centre, kurių dalyviai „palaikė partiją „Vieningoji Rusija“, taip pat šalies vadovybės politiką“.

„Kalbėtojai dėkojo rinkėjams, palaikiusiems rinkimuose „Vieningąją Rusiją“, kuri, kaip žinoma, gavo valstybės Dūmoje absoliučią daugumą“, – pareiškė laidos vedėja Jekaterina Andrejeva.

Televizijos kanalas „Rossija 1“ tris minutes pasakojo apie valdžią palaikantį mitingą Revoliucijos aikštėje, kuriame buvo akcentuojama „neabejotina pergalė“. Pasak pačių mitingo dalyvių, jame dalyvavo apie 10 tūkst. žmonių.

„Visus juos šiandien suvienijo tikėjimas Rusijos ateitimi“, – pareiškė korespondentas, savo pareiškimą papildydamas vieno akcijos dalyvio žodžiais, kad „Vieningoji Rusija“ suteikia žmonėms viską, ko jiems reikia, nors daugelis to nesupranta„.

Televizijos kanalo NTV vakaro naujienų laidoje korespondentas pranešė, kad Puškino aikštėje Kremliaus judėjimo „Naši“ komisarė Marija Kislicyna „ragino jaunimą įsilieti į judėjimo gretas“ ir „dalino savo telefoną“.

Televizijos kanalai nutylėjo apie antradienį Triumfo aikštėje vykusią akciją, nepranešė taip pat, kad Kremliaus jaunimo akcija buvo atsakymas į opozicijos mitingą, pirmadienį vykusį Čistyje prudy. Tiktai NTV informacinėje laidoje, rodytoje 23 val. 15 min. vietos laiku, užsiminė apie Triumfo aikštę.

Apkaltino informacijos slėpimu

Kolegų žurnalistų reakcijos nereikėjo ilgai laukti. „Kai mūsų kol kas bendros tėvynės dviejų sostinių centruose pirmą kartą per dešimt metų išeina tūkstančiai žmonių, norinčių pareikšti savo požiūrį į rinkimus, apie kuriuos jūsų eteryje praneša prezidentas, o jūs nepranešate nė žodžio, tai neprofesionalu“, – savo kreipimęsi į televizijos žiniasklaidos atstovus rašo radijos stoties „Kommersant FM“ apžvalgininkas Stanislavas Kučeras.

Jūs slepiate nuo milijonų žmonių informaciją, galinčią bent jau paveikti jų nuotaiką

„Jūs slepiate nuo milijonų žmonių informaciją, galinčią bent jau paveikti jų nuotaiką“, – pareiškė žurnalistas, patardamas federalinės televizijos naujienų kanalų darbuotojams „išmesti visus „TEFI“ apdovanojimus, gautus už „geriausias informacines programas“.

Tinklaraščiuose ir socialiniuose tinkluose pasipylė kritiškų neigiamų komentarų apie tai, kaip Rusijos televizijos kanalai nušvietė įvykius Maskvoje, Sankt Peterburge ir kituose miestuose.

„Bėgsiu namo pažiūrėti kokį nors CNN ar BBC. Bent kažkur kalba tiesą apie tai, kas vyksta Maskvoje?!“ – rašo aniusia tinklalapyje livejournal.ru.

„Skeptiškoji mama, kuriai aš šiandien visą dieną pasakojau, kas pas mus centre darosi, ką tik paskambino ir papasakojo nuostabų dalyką. Pagal federalinių kanalų versiją Triumfo aikštėje, pasirodo, vyksta liaudies pasilinksminimas ŽVP („žulikų ir vagių partijos“, kaip valdančiąją partiją „Vieningoji Rusija“ pavadino tinklaraštininkas Aleksejus Navalnas) pergalės proga. Žmonės linksminasi ir švenčia, o kareivai ir milicininkai juos gina, tikrai. Po šventės naujienose (parodytas) dar ir badmintonas“, – parašė someoneblack.

Socialiniuose tinkluose pasirodė raginimų gruodžio 10 dieną išeiti į visos Rusijos akciją – protestuoti prieš Valstybės Dūmos rinkimų rezultatų klastojimą. Tinkle „Facebook“ susidariusi grupė jau vienija daugiau kaip 11 tūkst. vartotojų; ir jų darosi vis daugiau. Panašios grupės formuojasi ir kituose socialiniuose tinkluose.

Ekspertai primena, kad pagal tokį scenarijų prasidėjo ir vystėsi „arabų pavasaris“, nors abejoja, jog panašiai galėtų būti Rusijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Rusija, Maskva
Parašykite atsiliepimą apie 15min