Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Opozicija: pažeidimai Rusijos parlamento rinkimuose parodė, kaip Vladimiras Putinas bijojo pralaimėti

Po rinkimų Rusijoje niekas nepasikeis, teigia M.Kostiajevas (dešinėje).
Tomo Lukšio, BFL / Po rinkimų Rusijoje niekas nepasikeis, teigia M.Kostiajevas (dešinėje).
Šaltinis: 15min
0
A A

Partijos „Vieningoji Rusija“ galvos puikiai žinojo, kad sekmadienį vykusiuose Rusijos parlamento rinkimuose nebegali tikėtis ankstesnės sėkmės, o tai iliustravo daugybė rinkimų pažeidimų – taip tvirtina opozicioneriai iš Kaliningrado srities.

„Šiuose rinkimuose buvo gerokai daugiau pažeidimų nei vykusiais 2007 metais. Tuomet niekas nė nenorėjo ginčytis, kad „Vieningosios Rusijos“ iškovoti 65 proc. balsų buvo tikri. Tuomet dar nebuvo sisteminės krizės šalyje, Vladimiro Putino reitingai buvo tikrai aukšti“, – pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo visuomenininkas Michailas Kostiajevas.

Anot jo, Kaliningrado srityje vykusiuose rinkimuose fiksuotas rinkėjų vežimas balsuoti, opozicinių partijų atstovams nebuvo leista dalyvauti rinkimų komisijose.

„Rinkimuose dalyvavo nežinia iš kur atsiradę žmonės, kurie deklaravo gyvenamąją vietą butuose, kai tuo tarpu tikrieji tų butų savininkai apie tokius žmones nieko nežinojo. Taip pat buvo užfiksuota, kad kai kurie rinkimų komisijų pirmininkai patyrė spaudimą“, – kalbėjo M.Kostiajevas. Jis pridūrė, kad buvo trukdoma fiksuoti rinkimų pažeidimus.

Kaliningrado srities deputatas Vladimiras Sultanovas atkreipė dėmesį, kad šiems rinkimų pažeidimams buvo gerai pasirengta iš anksto.

M.Kostiajevas pabrėžė, kad rinkimai greičiausiai bus pripažinti įvykusiais, o atskirus rinkimų pažeidimų atvejus nagrinės teismai. „Tačiau kas iš to? Esmės tai nepakeis“, – pridūrė jis.

Apie preliminarius rinkimų į Rusijos Dūmą rezultatus skaitykite čia.

Kaliningrado socialinės pagalbos ir paramos fondo direktorius Aleksandras Černovas pabrėžė, kad nesitiki, jog teismuose pavyks įrodyti, kad rinkimų tvarka daugeliu atvejų buvo pažeista. „Teismų laimėti mes neturime jokių galimybių, teismai pas mus primena nusikalstamą struktūrą, kurios nenugalėsi. Teismų sistema Rusijoje yra paprasčiausias biznis“, – kalbėjo jis.

M.Kostiajevas sakė, kad po šių rinkimų niekas Rusijoje nepasikeis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min