„Vienintelis skirtumas tas, kad nuo šiol už tą patį „darbą“ Peteriui Szijjarto nebemokės Vengrijos mokesčių mokėtojai – tai darys jo tikrasis darbdavys“, – rašė premjeras Peteris Magyaras platformoje „X“.
P.Magyaras, kuris balandį laimėjo rinkimus, nugalėjęs ilgametį nacionalistų lyderį Viktorą Orbaną, teigė, kad P.Szijjarto „jau seniai buvo kaltinamas tarnyste užsienio interesams“ ir dabar prisijungia prie „Kinijos įmonės, kuriai anksčiau jis užtikrino dideles Vengrijos valstybės subsidijas“.
„Žvelgiant atgal, dabar gali būti akivaizdu... kieno interesams buvęs užsienio reikalų ministras... iš tikrųjų tarnavo, susijus su kelių trilijonų forintų vertės investicijomis į baterijų gamybą ir automobilių pramonę“, – rašė P.Magyaras, kurį cituoja „TVP World“.
P.Szijjarto, kuris beveik 12 metų ėjo Vengrijos užsienio reikalų ministro pareigas V.Orbano vyriausybėje ir nuo 2002 m. buvo parlamento narys, teigė, kad priėmė „itin prestižinį pasiūlymą“ iš bendrovės BYD tapti vadovu, atsakingu už šio Kinijos koncerno išorinius santykius ir kitas sritis.
Ką darė Orbano vyriausybė dėl Kinijos
Jo pasitraukimas sutampa su tuo, kad Vengrija tapo pagrindine Kinijos investicijų į elektromobilius ir baterijas vieta Europoje, o ankstesnė V.Orbano vyriausybė siūlė dosnias paskatas, siekdama pritraukti gamintojus, tarp jų ir BYD.
Planuojama, kad bendrovė šių metų pabaigoje pradės gamybą savo naujoje gamykloje pietų Vengrijoje, kuri yra jos pagrindinis gamybos centras Europoje.
Magyaras savo žinutėje taip pat užsipuolė V.Orbano partiją „Fidesz“, teigdamas, kad aukšti partijos veikėjai „vienas po kito palieka skęstantį laivą“, ir prognozuodamas, kad partija eina „politinio išnykimo“ keliu.
P.Szijjarto, ėjęs užsienio reikalų ministro pareigas nuo 2014 m. iki šių metų pradžios, buvo vienas iš artimiausių V.Orbano sąjungininkų ir pagrindinis glaudesnių ekonominių ryšių su Kinija šalininkas, tuo pačiu – nors tai ir sukėlė prieštaringų vertinimų – palaikė santykius su Rusija nepaisant Maskvos invazijos į Ukrainą.
