Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

P.Porošenka: JAV žada nenaikinti sankcijų Rusijai, kol nebus išvaduota Ukrainos teritorija

P.Porošenka Kijeve priėmė R.Tillersoną
„Scanpix“/AP nuotr. / P.Porošenka Kijeve priėmė R.Tillersoną
Šaltinis: BNS
5
A A

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad nėra jokių Rusijos politikos Donbaso klausimu pokyčių į gera.

„Deja, pone valstybės sekretoriau, esu priverstas konstatuoti, kad mes kol kas nejaučiame Rusijos elgesio pasikeitimų“, – sekmadienį Kijeve per bendrą trumpą spaudos konferenciją su JAV valstybės sekretoriumi Rexu Tillersonu sakė P.Porošenka.

Ukrainos valstybės vadovas pridūrė detaliai informavęs R.Tillersoną apie situaciją Donbase, apie Rusijos daromus susitarimų pažeidimus, apie Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) stebėtojų judėjimo varžymą.

„Iškart po derybų Hamburge, per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą, mes šiandien buvome labai detaliai informuoti apie tai, kas aptarinėta, suderinome savo tolesnius veiksmus, ... ką daryti dėl Rusijos elgesio – Minsko susitarimų nesilaikymo ir tikslių bei tiesių Ukrainos deokupacijos ir taikos atnešimo į Ukrainos žemę žingsnių neįgyvendinimo“, – sakė P.Porošenka.

JAV žada nenaikinti sankcijų Rusijai, kol nebus išvaduota Ukrainos teritorija

JAV patikino partnerius ukrainiečius, kad sankcijos Rusijai nebus panaikintos, kol nebus išvaduota Ukrainos teritorija ir nebus įgyvendinti Minsko susitarimai, sekmadienį sakė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

„Mes taip pat detaliai kalbėjome apie sankcijas. Ir gavome patvirtinimą, kad kol nebus įgyvendinti Minsko susitarimai ir nebus išvaduota Ukrainos teritorija, kalbos apie sankcijų panaikinimą nebus“, – sakė P.Porošenka per bendrą trumpą spaudos konferenciją su JAV valstybės sekretoriumi Rexu Tillersonu.

Pasak Ukrainos prezidento, šalys taip pat aptarė Krymo klausimą.

„Ponas valstybės sekretorius mane patikino, kad Krymas visada yra darbotvarkėje ir (kad) klausimas dėl teritorinio vientisumo užtikrinimo bei neteisėtos Krymo aneksijos nutraukimo pat yra tvirta sankcijų Rusijai panaikinimo sąlyga“, – pridūrė P.Porošenka.

R.Tillersonas savo ruožtu pasakė: „JAV ir ES sankcijos Rusijai liks tol, kol Rusija nutrauks tuos veiksmus, kurie šias sankcijas išprovokavo.“

Anksčiau buvo pranešta, kad sekmadienį į Kijevą trumpam atvykęs R.Tillersonas nuvažiavo į prezidentūrą. Prezidentas P.Porošenka pasitiko jį verandoje, iš kur jiedu nuėjo į pastato vidų.

„Džiaugiuosi galėdamas pasveikinti JAV valstybės sekretorių Rexą Tillersoną su pirmuoju oficialiu vizitu Ukrainoje“, – parašė P.Porošenka savo paskyroje feisbuke.

Atvykus aukšto rango svečiams iš užsienio, saugumą ir tvarką Kijevo centre užtikrina apie 500 policininkų ir Nacionalinės gvardijos karių. Jie patruliuoja teritorijoje, kad būtų užbėgta už akių nenumatytiems atvejams ir tvarkos pažeidimams.

Prieš vykdamas susitikti su P.Porošenka, R.Tillersonas JAV ambasadoriaus rezidencijoje reformų šalininkų grupei gyrė Ukrainos pažangą, padarytą kovojant su korupcija, didinant vyriausybės skaidrumą ir renkant mokesčius, bet leido suprasti, kad reikia pasiekti daugiau.

„Ukraina nuėjo tolimą kelią, – sakė jis. – Mes norime tai pripažinti, (bet) mums vis tiek liko daug darbo, kalbama apie Ukrainos ateities užtikrinimą: šios vietos patrauklumą investuotojams, patrauklumą jos kaimynėms Europoje.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min