Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paaiškėjus, kad BBC nepagrįstai apkaltino politiką pedofilija, kilo skandalas, atsistatydino Didžiosios Britanijos nacionalinio transliuotojo vadovas George'as Entwistle'as

BBC
„Scanpix“ nuotr. / BBC
Šaltinis: 15min
0
A A

15min.lt jau pranešė apie tai, kad Didžiosios Britanijos nacionalinio transliuotojo BBC vadovas atsiprašė dėl „iš esmės klaidingo“ pranešimo apie pedofilija įtariamą politiką.

Reuters/Scanpix nuotr./George  Entwistle
Reuters/Scanpix nuotr./George Entwistle

Daugelis pasaulio naujienų agentūrų praneša, kad atsistatydino BBC vadovas George'as Entwistle'as.

Papildyta 23.26 val. Ką tik šią žinią savo svetainėje išpublikavo ir BBC.

Savo atsistatydinimo pareiškime buvęs BBC vadovas sakė norėjęs pasielgti teisingai: „Žinodamas tai, kad generalinis direktorius kartu yra ir vyriausiasis naujienų tarnybos redaktorius, kuris atsakingas už visą pateikiamą turinį, aš privalau atsistatydinti. „Newsnight“ lapkričio 2 dienos laidoje buvo naudojami nepriimtini žurnalistiniai standartai.“

Papildyta 23.51 val. BBC vadovo pareigas George'as Entwistle'as pradėjo eiti šių metų rugsėjo 17 dieną. Savo pareiškime atsistatydinęs vadovas teigė, kad tuomet tikėjosi susidoroti su atsiradusiais iššūkiais, tačiau netikėti pastarųjų savaičių įvykiai parodė, kad BBC reikia naujo lyderio. 

„Nors ir trumpai bei sunkiomis aplinkybėmis man teko būti BBC vadovu, tačiau man tai buvo didelė garbė. Nepaisant visų iškilusių problemų, mes negalime pamiršti, kad BBC dirba talentingiausi ir sąžiningiausi profesionalai. Tai padės jiems išlikti geriausiu transliuotoju pasaulyje.“ – teigė George'as Entwistle'as.

Nepagrįstas kaltinimas pedofilija

Didžiosios Britanijos nacionalinio transliuotojo BBC generalinis direktorius George'as Entwistle'as šeštadienį pareiškė, kad nepagrįstas pranešimas, kuriame vienas aukšto rango politikas buvo apkaltintas pedofilija, niekada neturėjo būti paskelbtas.

Penktadienį transliuotojas „kuo nuoširdžiausiai“ atsiprašė dėl laidoje „Newsnight“ nuskambėjusių vienos aukos kaltinimų, jog jį išnaudojo buvęs aukšto rango Konservatorių partijos veikėjas.

„Newsnight“ šio politiko neįvardijo, tačiau internete pasklidusiuose ganduose minimas Lordų Rūmų narys Alistairas McAlpine'as.

A.McAlpine griežtai neigė šiuo kaltinimus, o laidoje kalbėjęs asmuo atsiribojo nuo savo pareiškimo, sakydamas, kad klaidingai atpažino savo skriaudėją.

G.Entwistle'as šeštadienį sakė BBC radijui, kad darbuotojams turi būti taikomos drausminės priemonės dėl „tokios iš esmės klaidingos“ transliacijos. Jis taip pat tvirtino neketinantis atsistatydinti.

Neseniai BBC taip pat buvo kritikuojama dėl mėginimų nuslėpti, kad velionis laidų vedėjas Jimmy Savile'is galbūt lytiškai išnaudojo vaikus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min