TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

PAG-15 kariai patruliavo piečiausiame Goro provincijos Taivaraho rajone

Lietuvos karių skrydis į Taivarahą
Vyr. ltn. Jurgio Norvaišos nuotr. / Lietuvos karių skrydis į Taivarahą
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Lietuvos vadovaujamos penkioliktosios Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) pamainos kariai atliko oro patrulį į piečiausio Goro provincijos Taivaraho (Taywarah) rajono centrą, kuris nutolęs apie 140 kilometrų į pietus nuo Čagčarano miesto.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, į patrulį kariai vyko siekdami plėsti centrinės vyriausybės ir saugumo pajėgų įtaką šiame rajone, įvertinti PAG ir partnerių galimybes vykdyti vystomuosius projektus, saugumo situaciją, susitikti su vietos valdžios atstovais ir aptarti rajono gyventojams rūpimus valdymo ir vystomojo bendradarbiavimo klausimus.

Patrulyje dalyvavo PAG-15 vadas pulkininkas Artūras Radvilas ir misiją perimančios PAG-16 vadas plk. Linas Kubilius, laikinai provincijos gubernatoriaus pareigas einantis, Goro policijos viršininkas, pulkininkas Delawarshahas Delawaras (Delawarshah Delawar), Policijos patarėjų grupės vadas majoras Darius Bartaševičius, provincijos saugumo pajėgų ir PAG civilių ir kariškių bendradarbiavimo grupės atstovai.

„Provincijos atkūrimo grupės penkioliktosios pamainos tarnybos Afganistane laikotarpiu nuo gegužės mėnesio atlikome daugiau nei 230 saugumo patrulių ir operacijų visoje Goro provincijoje. Tolimiausius rajonus pasiekėme oro keliu sraigtasparniais. Daugelį užduočių vykdėme bendrai su Afganistano nacionalinėmis saugumo pajėgomis. Vykdydami užduotis didžiausią dėmesį kreipėme į vietos žmonių poreikius ir lūkesčius, nes greitu metu jie patys bus atsakingi už saugumo situaciją ir ateities kūrimą savo šalyje“, – po patrulio pasakojo PAG vadas plk. A. Radvilas.

Sekmadienį į Čagčaraną atvyko ir provincijos atkūrimo grupės karių stovykloje lankėsi Taivaraho rajono administratorius. PAG kariai ir civiliai su juo aptarė saugumo, valdymo ir vystymo situaciją Taivaraho rajone. Administratorius pasidžiaugė rajone vykstančiais žemės ūkio vystymo projektais. Pasak PAG civilinio elemento vadovo Jurgio Stanaičio, patrulis ir susitikimai su rajono atstovais iliustruoja PAG aktyvią veiklą visoje provincijos teritorijoje.

„Taivarahas yra tolimas rajonas, tačiau PAG iš Čagčarano pasiekia ir jį. Vykdydami atsakomybės perdavimą Afganistano institucijoms Gore PAG kariai ir civiliai kontroliuoja situaciją net ir tolimiausiuose provincijos kampeliuose. Svarbu, kad visoje provincijoje vietos institucijos imtųsi efektyviai užtikrinti stabilią saugumo situaciją, gerą valdymą, teisės viršenybę ir nuolatinę socialinę-ekonominę plėtrą. Patrulis Taivaraho rajone ir šiandienos susitikimas tik dar kartą patvirtina, jog atsakomybės perdavimo procesas Gore vyksta sklandžiai“, – teigė J. Stanaitis.

Tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje baigianti penkioliktoji karių pamaina suformuota daugiausia iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. Juos pakeis lapkričio pradžioje į misiją išvykstanti PAG-16 karių pamaina, kurios pagrindą sudaro Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės (Vilnius) kariai.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos ir Kroatijos atstovai. PAG civilinis elementas sudarytas iš Lietuvos, Japonijos ir JAV biurų, atstovaujančių savo valstybių vyriausybėms ir vykdančių vystomojo bendradarbiavimo programas bei projektus. Lietuvos karių stovykloje veikia Europos sąjungos policijos misijos (EUPOL) padalinys, kuris moko teisėsaugos institucijas, joms pataria bei remia.

Lietuva planuoja perduoti atsakomybę už saugumą Goro provincijoje Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms ir uždaryti Lietuvos vadovaujamą Goro provincijos atkūrimo grupę iki 2013 metais pabaigos.

Lietuvos vadovaujama tarptautinė provincijos atkūrimo grupė Gore savo veiklą pradėjo 2005 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min