Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 30d. 08:58

Pakistane ginkluotiems užpuolikams atakuojant policijos mokyklą žuvo 8 pareigūnai (nuotraukos, atnaujinta 12.25 val.)

Teroristinio išpuolio aukos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Teroristinio išpuolio aukos

Ginkluoti užpuolikai pirmadienį įsiveržė į vieną Pakistano policijos mokymo centrą, o kilus smarkiam susišaudymui su saugumo pajėgomis žuvo mažiausiai 20 žmonių.

Šis išpuolis surengtas praėjus vos kelioms savaitėms nuo įžūlios atakos prieš Šri Lankos kriketo rinktinę.

Televizija parodė sukniubusių policininkų kūnus, o smarkus susišaudymas dar buvo girdimas prie stovyklos Manavane, esančiame netoli Pakistano kultūros sostinės Lahoro.

Neperšaunamas liemenes ir šalmus dėvintys sukarintų organizacijų kariai paleido šūvius ir išsiskleidė aplink mokymo centrą, kurį apsupo daug policijos automobilių ir šarvuotosios technikos, pranešė vienas AFP žurnalistas.

„Žuvo mažiausiai 20 žmonių“, – sakė prie stovyklos esantis policijos pareigūnas Amjadas Ahmadas. Dešimtys sužeistųjų buvo skubiai išvežti į ligonines.

A.Ahmadas sakė AFP, kad ataką surengė 10-12 „teroristų“. Pasak jo, pusė užpuolikų vilkėjo policijos uniformas, o kiti – civilius drabužius.

Kiti policijos pareigūnai nurodė, kad aukų gali būti daugiau dėl kryžminės ugnies tarp mokymo centre įsitvirtinusių užpuolikų ir juo atakuojančių sukarintų organizacijų karių.

Televizija taip pat pranešė apie paimtus įkaitus, tačiau šios žinios kol kas nebuvo patvirtintos.

A.Ahmadas sakė AFP, kad ataką surengė 10-12 „teroristų“. Pasak jo, pusė užpuolikų vilkėjo policijos uniformas, o kiti – civilius drabužius.

Pareigūnas nurodė, kad automatais ir rankinėmis granatomis ginkluoti užpuolikai nužudė prie policijos mokyklos galinių vartų budėjusius apsaugininkus.

Aukštas policijos pareigūnas Azharas Nadeemas sakė, kad jie buvo užklupti netikėtai.

„Ataka buvo netikėta, o iniciatyva buvo jų rankose. Policija reaguoja, o aš tikiuosi, kad šis susirėmimas greitai baigsis“, – A.Nadeemas sakė televizijai „Express“.

Kovo 3 dieną automatais ir granatomis ginkluoti užpuolikai Lahore atakavo į rungtynes atvykusią Šri Lankos kriketo rinktinę. Per šį incidentą žuvo aštuoni pakistaniečiai ir buvo sužeisti septyni sportininkai ir juos lydėję asmenys.

Šie užpuolikai pabėgo nuo policijos nenukentėję, o valdžios institucijos nepranešė apie jokius svarbius su šia ataka siejamus areštus. Dėl šio išpuolio Pakistanas bent jau laikinai neteko galimybių rengti tarptautines sporto varžybas.

Pasak pareigūnų, ataka prieš sportininkus buvo panaši į praeitų metų lapkritį Indijos finansų sostinėje Mumbajuje, kaip įtariama, Pakistane veikiančių islamistų kovotojų surengtą išpuolį, per kurį žuvo 165 žmonės.

Manavane vienas AFP žurnalistas matė, kaip vienas sraigtasparnis nutūpė policijos mokymo centre, antrasis nusileido netoliese, o trečiasis praskrido virš stovyklos.

Lahoro gelbėtojų departamento pareigūnas Kamranas Ali sakė, kad apie 60 sužeistų policininkų buvo išvežti į įvairias šio miesto ligonines.

„Bijome, kad žuvusiųjų gali pagausėti iki 50-60, nes užpuolikai mėtė granatas į policininkų grupes“, – pridūrė K.Ali.

Lahoras yra antras didžiausias miestas Pakistane ir Pandžabo provincijos sostinė, taip pat svarbus šalies politinis centras.

Ekstremistai, kurie priešinasi Pakistano vyriausybės sprendimui prisidėti prie Jungtinių Valstijų „karo su teroru“, per pastaruosius dvejus metus rengė sprogdinimus ir kitokias atakas, per kurias žuvo beveik 1700 žmonių.

Neramiausi – Pakistano šiaurės vakarų rajonai, kur šalies armija kovoja su talibų ir „Al Qaeda“ ekstremistais.

Penktadienį vienas mirtininkas susisprogdino sausakimšoje mečetėje šiaurės vakariniame Džamrudo mieste, o per šį išpuolį žuvo apie 50 žmonių.

Pasak Vašingtono pareigūnų, Pakistano šiaurės vakaruose saugų prieglobstį randa „Al Qaeda“ ir talibų kovotojai, kurie 2001 metais pabėgo iš Afganistano prasidėjus JAV vadovaujamų pajėgų invazijai. Tačiau vėliau kovotojai persigrupavo ir vėl pradėjo puldinėti tarptautinių pajėgų karius, veikdami abipus Afganistano ir Pakistano sienos.

Dėl išplitusio ekstremistų smurto JAV prezidentas Barackas Obama naujoje karo Afganistane strategijoje nurodė, kad Pakistanas ypač svarbus siekiant įveikti „Al Qaeda“.

Pagal naująjį planą ketinama trigubai padidinti JAV finansinę paramą šiai branduolinį ginklą turinčiai šaliai, taip pat skirti šiam karui milijardus dolerių ir sustiprinti Afganistane dislokuotas pajėgas tūkstančiais karių.

B.Obama pavadino „Al Qaedą“ ir šio tarptautinio teroristų tinklo sąjungininkus „vėžiu, kuris gali pražudyti Pakistaną iš vidaus“, taip pat paragino Islamabadą veiksmais pademonstruoti pasiryžimą išnaikinti šalies teritorijoje veikiančius ekstremistus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min