TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pakistane musulmonai žudo religinės mažumos atstovus dėl šventvagystės

Musulmonai Pakistane
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Musulmonai Pakistane
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastaraisiais metais Pakistane ypatingai padaugėjo kaltinimu šventvagyste. 2011 m. šalyje buvo iškelta viena byla, remiantis šiuo kaltinimu, o 2013 m. jau 68. 2014 m. už šventvagystę buvo apkaltinti 100 asmenų, remdamasi Pakistano žmogaus teisių komisijos duomenimis rašo naujienų svetainė haaretz.com. Maža to, musulmonų gaujos vis dažniau žudo religinių mažumų atstovus.

Pirmadienį Pakistano policija paskelbė, kad nusikaltėliai nužudė vieną moterį ir jos dvi anūkės dėl neva šventvagiškos informacijos skelbimo socialiniame tinkle „Facebook“.

Nužudytosios moterys priklausė musulmonų Ahmadi bendruomenei, kurią dauguma musulmonų laiko sekta. Pagal 1984 m. priimtą Pakistano įstatymą, Ahmadi bendruomenės nariai nėra laikomi musulmonais. Dauguma Pakistano gyventojų juos laiko eretikais.

Pranešama, kad smurtas prieš religinę mažumą įsiplieskė sekmadienį Gudžranvalos mieste, esančiame pietvakariuose nuo sostinės Islamabado. Vyriškiai apkaltino vieną Ahmadi bendruomenės narį „užgaulios informacijos“ platinimu socialiniame tinkle „Facebook“.

„Vėliau 150 žmonių minia atėjo į policiją, reikalaudami, kad būtų įregistruota byla, vyriškį kaltinant šventvagyste“, – teigė Pakistano policijos atstovas.

Tuo pačiu metu kiti nusikaltėliai pradėjo puldinėti Ahmadi bendruomenės asmenų namus, taip pat juos padeginėti.

2010 m. musulmonų gaujos užpuolė Ahmadi susibūrimo vietas ir nužudė 86 asmenis.

Remiantis Pakistano teise, Ahmadi nariams yra uždrausta naudoti musulmoniškus pasisveikinimus, kalbėti musulmoniškas maldas ir savo maldos vietas vadinti mečetėmis.

Ahmadi bendruomenės atstovas Salim un Dinas teigė, kad šis išpuolis yra vienas baisiausių per pastaruosius metus. 2010 m. musulmonų gaujos užpuolė Ahmadi susibūrimo vietas ir nužudė 86 asmenis.

“Policija tik stebėjo kaip viskas dega. Jie nieko nedarė, kad būtų sustabdyti nusikalėliai“, – teigė S.U.Dinas.

Kaltinimai šventvagystėmis pastaraisiais metais ypatingai išaugo Pakistane. Žmogaus teisių atstovai teigia, kad dažnai šiuo kaltinimu yra dangstomas siekis apiplėšti kitus asmenis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min