Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 3d. 11:23

Pakistane nukautas karo valdovu vadintas kovotojų lyderis

Mullahas Naziras (centre)
AFP/Scanpix nuotr. / Mullahas Naziras (centre)

JAV bepiločiai lėktuvai Pakistane nukovė Talibano vyresnįjį karinį lyderį mulą Maulvį Nazirą ir dar mažiausiai penkis kovotojus, skelbia naujienų tarnyba BBC.

Bepiločiai lėktuvai paleidus dvi raketas juos nukovė Pietų Vaziristano regione. 

Lapkričio mėnesį per savižudžio išpuolį M.Naziras buvo sužalotas. Šis asmuo buvo kaltinamas rėmus Afganistano Talibaną ir rėmus juos kovojant su užsienio ir šalies kariais. Analitikai teigia, jog kovotojas su vyriausybe buvo suformavęs aljansą ir nepritarė Pakistano Talibanui.

Kol kas neaišku, ar bepiločiai lėktuvai Vanos mieste atakavo namą ar automobilį. Skelbiama, kad atakos metu nukautas ir M.Naziro pavaduotojas Ratta Khanas. 

Pareigūnai paskelbė, kad užpuolimo metu žuvo dar mažiausiai keturi kovotojai, tačiau jų tapatybės nežinomos. Kitos žiniasklaidos priemonės skelbia, kad iš viso nukauta dešimt kovotojų, įskaitant jų lyderį.

Vietos gyventojai teigė per garsiakalbius girdėję pranešimus, kad M.Naziras nukautas ir ketvirtadienį vyks jo laidojimo apeigos. 

M.Naziras laikomas pagrindiniu karo vadu Pietų Vaziristane, kuris yra Pakistano šiaurės vakaruose. M.Naziras savo vyrus siuntė į Afganistaną, kur šie turėjo kovoti su NATO kariais. Pakistano šiaurės vakaruose yra įsikūrę ir daugiau islamistų kovotojų grupių, tarp jų ir „Al-Qaeda“.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min