Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2016 08 08 /17:17

Pakistane savižudis atakavo ligoninę – žuvo 64 žmonės, 92 sužeisti

Kvetos mieste Pakistane savižudis sprogdintojas pirmadienio ryte įvykdė išpuolį – susprogdino bombą ir užmušė mažiausiai 64 žmones, dar 92 buvo sužeisti.
Sprogimas Pakistano ligoninėje
Sprogimas Pakistano ligoninėje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Pakistanas

Sprogimas Beludžistano provincijos sostinėje driokstelėjo, kai prie ligoninės susirinko daug žmonių, tarp jų teisininkų, gedinčių dėl Beludžistano advokatų asociacijos prezidento Bilalo Anwaro Kasi nužudymo, ir protestus ketinusių nušviesti žurnalistų.

Vaizdo įraše matėsi ant žemės gulintys žmonių palaikai, kraujo klanai ir stiklo duženos. Šoką patyrę žmonės verkė ir guodė vieni kitus.

Sprendžiant iš vaizdo, daugelis žuvusiųjų vilkėjo tamsius kostiumus. Ant baltų plytų matėsi didelė suodžių dėmė – tikėtina, kad sprogmuo detonavo būtent toje vietoje.

Atsakomybę dėl šio išpuolio prisėmė Pakistano Talibanas.

Pareigūnai vengė įvardyti tikslų aukų skaičių ir sakė, kad aplink ligoninę įjungti mobiliojo ryšio signalų slopinimo įrenginiai, todėl jie negali susisiekti su pareigūnais, dirbančiais įvykio vietoje.

Pagal aukų skaičių ši ataka – antroji pražūtingiausia, įvykdyta Pakistane šiais metais. Per Velykas sprogdinimas viename lankytojų pilname Lahoro miesto parke nusinešė 75 žmonių gyvybes.

Provincijos vidaus reikalų sekretorius Akbaras Harifalas sakė AFP, kad pastarasis sprogimas prie ligoninės driokstelėjo, kai ten buvo susirinkę keli teisininkai ir žurnalistai, atvykę po anksčiau pirmadienį įvykdyto Beludžistano advokatų asociacijos pirmininko nužudymo.

Advokatas B.A.Kasi buvo nušautas dviejų nežinomų užpuolikų, kai ryte išvyko į darbą iš savo namų.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės nei dėl teisininko nužudymo, nei dėl sprogdinimo.

Beludžistanas, kuris ribojasi su Iranu ir Afganistanu, yra turtingas naftos ir dujų, bet provincijoje aktyviai veikia islamistai ir separatistai, rusena konfliktas tarp sunitų ir šiitų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius