Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 19d. 20:51

Pakistane žiauriai nužudyta mergina, kurios šeima nepritarė jos santuokai

Masinė vestuvių ceremonija Pakistane
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Masinė vestuvių ceremonija Pakistane

Aštuoniolikmetė pakistanietė buvo sudeginta savo šeimos už tai, kad išdrįso susituokti be artimųjų sutikimo.

Zeenata Rafiqa buvo ištekėjusi tik savaitę, kai jos motina pasirodė prie jaunavedžių namų.

Tai atrodė gana keista aštuoniolikmetei pakistanietei, nes jos motina Perveena Babi nepritarė merginos santykiams su bendraklasiu Hassanu Khanu. Poros vestuvėms nepritarė ir kiti šeimos nariai. Dėl šios priežasties mergina pabėgo iš namų.

Tačiau po savaitė Rafiqos motina pasakė atleidžianti ir nebesipriešinanti jaunuolių santykiams, o vėliau netgi pakvietė grįžti kartu namo atšvęsti.

Rafiqa įtarė kažką negero, bet sutiko.

Grįžusi į savo gimtuosius namus Lahore, Rafiqa buvo sumušta savo brolio ir motinos, kurie vėliau ją pririšo prie gulto, aplaistė žibalu ir padegė.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Masinė vestuvių ceremonija Pakistane
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nuotaka Pakistane

Po šios atakos prieš savo dukrą, motina išbėgo į lauką šaukdama: „Aš nužudžiau savo dukrą už blogą elgesį ir už tai, kad suteršė šeimos gerą vardą.“ Tai iškart po įvykio „Agence France-Presse“ pasakojo žuvusios merginos teta.

Pareigūnai areštavo Rafiqos motiną ir brolį Anees Rafiqą, kuriuos nuteisė už jaunos merginos nužudymą. Rafiqos motina prisipažino beveik iškart, ji teigė, jog visiškai nesigaili savo veiksmų, rašo „Associated Press“.

Pirmadienį už Zeenatos Rafiqos nužudymą motina buvo nuteista mirties bausme, o Anees Rafiqas pasodintas į kalėjimą iki gyvos galvos, nors aukos brolio advokatas iki paskutinės akimirkos tvirtino, kad jo klientas yra nekaltas.

Žudymai dėl garbės yra gana dažnas atvejis Pakistane, kuriame apie tūkstantis moterų kasmet yra nužudomos savo giminių, dažniausiai vyrų, manančių, jog jos užtraukė negarbę savo šeimoms.

Valstybės nepriklausoma žmogaus teisių komisija 2015 metų pranešime atskleidė, jog tais pačiais metais dėl šios priežasties 1100 moterų buvo nužudytos, 900 kentė seksualinį smurtą ir 800 atėmė sau gyvybę.

Hassanas Khanas, Rafiqos vyras, duodamas interviu „Newsweek Pakistan“ pavadino savo žmoną mokyklos meile.

Mes tapome draugais vos tik susipažinę, bet tik po kurio laiko supratome, kad mylime vienas kitą.

„Mes tapome draugais vos tik susipažinę, bet tik po kurio laiko supratome, kad mylime vienas kitą“, – pasakoja Khanas.

Kai jie nusprendė susituokti, Khanas pasiūlė Rafiqai pakalbėti apie sužadėtuves su savo šeima. Jis prisimena, kad po šio pokalbio mergina buvo negailestingai sumušta.

„Jos šeima tai suprato kaip nepagarbos ženklą“, – pasakojo Hassanas.

Pora mėgino ne kartą gauti šeimos leidimą tuoktis, bet jų atsakymas visuomet būdavo neigiamas. Todėl 2016 metų vasarą įsimylėjėliai pabėgo.

Khanas pasakojo, jog pirmas dvi dienas jie slėpėsi pusbrolio namuose, bijodami bausmės iš Rafiqos artimųjų. Vėliau jie apsistojo Khano motinos namuose.

Klastingai išviliojo

Po kelių dienų atvyko Rafiqos motina ir jos dėdė, kurie išdėstė savo pasiūlymą: jei Rafiqai bus leista grįžti namo, pati šeima suorganizuos oficialią vestuvių ceremoniją.

Po įkalbinėjimų, kurių metu Rafiqos giminaitis garantavo merginos saugumą, ji sutiko grįžti namo, nors, kaip Khanas prisimena, ji suprato, kokia tai didelė rizika.

„Prašau, atleisk man, jei negrįšiu“ – atsimena sakant savo žmoną.

Tai buvo paskutinis kartas, kai Khanas matė ją gyvą.

Rafiqa buvo namuose tik kelias dienas, po kurių motina ir brolis ją sudegino. Kaimynai girdėjo riksmus ir matė kylančius iš namo dūmus, bet šeimos nariai neleido jiems įeiti į vidų.

Khanas sakė sužinojęs apie Rafiqos mirtį iš merginos pusbrolio, kuris paskambino jam ir pasakė: „Jie ją nužudė.“

„Aš negalėjau tuo patikėti“, – Khanas pasakojo „Newsweek Pakistan“.

„Aš išskubėjau į jų namus ir pamačiau sudegusias kūno dalis – buvo sunku suprasti, kad tai išvis buvo žmogus“, – pridūrė jis.

Prieš nuteisiant Rafiqos motiną ir brolį, Khanas prisiekė ieškoti teisingumo už savo žmoną.

„Ji buvo laiminga ir turėjo nuostabią šypseną“, – sakė Khanas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min