Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 22d. 23:06

Pakistano ministras už antiislamiško filmo režisieriaus galvą siūlo 100 tūkstančių dolerių

Pakistanas
Scanpix nuotr. / Pakistane, kaip ir kitose kaimyninėse šalyse, šią savaitę vyko protestai prieš JAV sukurtą filmą.

Pakistano vyriausybės ministras pasiūlė 100 000 dolerių atlygį už antiislamiško filmo režisieriaus Nakoula Basseley Nakoula, gyvenančio JAV, galvą.

Geležinkelių ministras Ghulamas Ahmadas Bilouras sakė, kad premiją už „šventą pareigą" jis sumokėtų iš savo kišenės.

Vyriausybės atstovas pasmerkė tokio siūlymo paviešinimą ir sakė, kad svarstoma galimybė imtis prieš R. Bilourą veiksmų.

Ministro pasiūlymas pasirodė kitą dieną po to, kai ne mažiau kaip 20 žmonių žuvo per susirėmimus tarp protestuotojų, įsiutusių dėl filmo apie neigiamai pavaizduotą pranašą Mahometą, ir Pakistano policijos.

„Kas benužudytų to filmo kūrėją, aš sumokėsiu 100 000. Jei ateityje kas nors sukurs šventvagiškas medžiagas, aš taip pat sumokėsiu jo žudikams 100 000 dolerių“, – paskelbė ministras. 

Ministras pridūrė: „Kreipiuosi į šias šalis ir sakau: Taip, žodžio laisvė yra, bet jūs turite sukurti įstatymus, kurie draustų įžeidinėti mūsų pranašą. Ir jei jūs to nepadarysite, ateityje bus labai pavojinga“.

Ministras priklauso partijai, kuri yra valdančiosios koalicijos dalis. Partijos atstovas BBC sakė, kad ministro pareiškimas yra visiškai asmeninis ir neatspindi partijos politikos, tačiau pridūrė, kad prieš kolegą nesiims jokių veiksmų. 

Premjero spaudos sekretorius Shafqatas Jalilas BBC sakė, kad vyriausybė visiškai atsiriboja nuo J. Bilouro pareiškimo. „Premjeras kalbėsis su partija ir galvos, kaip turi pasielgti. Kol kas jis liks savo poste“, – sakė sekretorius.

Filmas „Musulmonų nekaltybė" sukėlė įniršį ir protestus daugelyje Azijos ir Šiaurės Afrikos musulmoniškų šalių. Filmo režisierius JAV slapstosi.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min