Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 28d. 11:29

Pakistano Pešavaro mieste per bombos sprogimą žuvo 92 žmonės (nuotraukos, atnaujinta 14.57 val.)

Miesto turguje sprogo galinga bomba.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Miesto turguje sprogo galinga bomba

Pakistano šiaurės vakaruose esančio Pešavaro miesto turguje trečiadienį sprogus automobilyje buvusiai bombai žuvo 92 žmonės – šis išpuolis yra tarp daugiausiai žmonių aukų pareikalavusių atakų šalyje.

„Pas mus yra 92 lavonai, užregistravome 217 sužeistų žmonių. 19 žuvusiųjų yra moterys, o 11 – vaikai. Visi žuvusieji yra civiliai gyventojai“, – Pešavaro Ledi Reading ligoninėje sakė gydytojas Zafaras Iqbalas.

Per galingą sprogimą daug žmonių atsidūrė po parduotuvių griuvėsiais. Bomba sprogo judrioje gatvėje Minos turguje, kuris yra vienas tankiausiai gyvenamų miesto rajonų. Po sprogimo kilo didžiulis gaisras.

Gelbėtojai ir vyriausybės pareigūnai perspėjo, kad po griuvėsiais dar yra žmonių ir kad gelbėjimo darbams trukdo didelis gaisras ir siauros gatvės.Šis išpuolis, skerdynėmis užbaigęs įprastą daugelio žmonių apsipirkimą, akcentavo kovotojų grėsmės Pakistane mastą – vos kelios valandos po to, kai į šalies sostinę Islamabadą trijų dienų deryboms su politiniais ir kariniais lyderiais atvyko JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton.

„Įvyko milžiniškas sprogimas. Visur buvo dūmai ir dulkės. Mačiau, kaip gatvėje mirė ir šaukė žmonės“, – pasakojo liudininkas Mohammadas Siddique'as.

Vienas pastatas visiškai sugriuvo, į dangų kilo liepsnos ir dūmai. Policija evakavo panikos apimtus gyventojus iš rūkstančių griuvėsių, o ugniagesiai ant liepsnų pylė vandenį.

„Tai buvo automobilyje padėta bomba. Kai kurie žmonės vis dar įstrigę viename pastate. Bandome juos išgelbėti“, – žurnalistams sakė sprogmenų neutralizavimo pareigūnas Shafqatas Malikas.

Ledi Reading ligoninėje, kuri yra pagrindinė Pešavare, buvo paskelbta nepaprastoji padėtis. Darbuotojai kreipėsi į donorus su prašymu duoti kraujo ir kalbėjo apie šiurpias scenas.

„Yra kūnų dalių, yra žmonių, yra sudegusių žmonių. Yra lavonų. Yra sužeistųjų“, – sakė gydytojas Muslimas Khanas.

Gelbėtojai ir vyriausybės pareigūnai perspėjo, kad po griuvėsiais dar yra žmonių ir kad gelbėjimo darbams trukdo didelis gaisras ir siauros gatvės.

Išpuolio rajone įsikūrę daug moteriškų drabužių parduotuvių ir turgaus prekystalių.

„Sugriuvo vienas pastatas. Žmonės įstrigo ugnyje ir pastatuose. Tai tankiausiai gyvenamas miesto rajonas“, – televizijai „Express“ sakė vietos administracijos aukšto rango pareigūnas Sahibzada Mohammadas Aneesas.

2,5 mln. gyventojų turintis Pešavaras yra vartai į Pakistano šiaurės vakarų genčių ruožą, kur kariškiai vykdo didelio masto puolimą prieš Pakistano Talibano kovotojus.

Suintensyvėjus smurtui, dėl kurio kaltinami su Talibanu ir „al Qaeda“ susiję ekstremistai, visame Pakistane smarkiai padidėjo įtampa, dėl kurios labai susirūpino Jungtinės Valstijos. Šį mėnesį per išpuolius Pakistane žuvo daugiau kaip 240 žmonių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min