Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pakistano potvynio aukos: išgyventi dabar labai sunku (nuotraukos)

Potvynis Pakistane
„Scanpix“ nuotr. / Potvynis Pakistane
Šaltinis: 15min
0
A A

Prosenelis Busaras Jatoi stebisi, kad išliko gyvas. Artimieji ištraukė jo seną ir skaudantį kūną iš potvynio vandens Pakistano Sindho provincijoje ir taip jį išgelbėjo. „Man 100 metų. Aš sulaukiau 100 metų!“ – didžiuodamasis šūkteli senolis. Tačiau išgyvenęs potvynį jis taip pat pamatė, kaip viskas, dėl ko dirbo visą gyvenimą, pradingo po rudu sukūringu Indo upės vandeniu.

„Vanduo pradangino visus mūsų daiktus, – sakė B.Jatoi. – Valdžia yra motina ir tėvas. Jie turėtų daryti gera. Tačiau čia su savo vaikais kamuojamės iš bado.“ Savo ruožtu Pakistano valdžia tikina į šalį ištikusią nelaimę reaguojanti atsakingai ir daranti viską, ką gali, kad suteiktų žmonėms pagalbą, rašo CNN.

Jei valdžios turimi duomenys teisingi, tai bus itin sudėtingas darbas: manoma, kad potvynis palietė 20 mln. žmonių.

Jei valdžios turimi duomenys teisingi, tai bus itin sudėtingas darbas: manoma, kad potvynis palietė 20 mln. žmonių.B.Jatoi šeima yra viena iš daugelio, kuri gelbėtis privalėjo pati, be valdžios pagalbos. Šie pakistaniečiai – akivaizdus įrodymas, kad Pakistano pagalbos sistemoje žioji didžiulė skylė. „Mes išsigelbėjome patys, – sakė Kuda Dino Jatoi. – Nepavykus susirasti jokios pastogės, nusigavome iki mokyklos. Ji buvo uždaryta ir tuščia.“

Daugiau nei 25 Jatoi šeimos nariai iki šiol glaudžiasi mokykloje. Nuo potvynio, atėmusio namus, gyvulius ir užsėmusio visą žemę, praėjo jau trys savaitės. Problemų tik daugėja. Dėl didžiulio karščio ir trūkstant normalių higieninių sąlygų visur pilna musių. Vaikai tiesiog aplipę jomis. Šalia vaikų stovi susirūpinusios mamos.

„Pažiūrėkit į ją“, – laikydama savo dviejų mėnesių mergaitę, kankinamą opos, verkė Mussamat Islam Jatoi.  „Ji jau negyva“, – priduria 20-metis moters giminaitis Arbabas Jaoi. Niekas su juo nesiginčija.

Mažoji Shehnela mieguista ir retai atmerkia akis. Niekas nežino, kas mergaitei yra. Tačiau visi žino, kas yra Hurmat Jatoi – kitai šios šeimos motinai. Ji visa išbalusi ir juda tarsi apspangusi. „Susirgau, nes nuolat mąstau apie savo mažylę“, – sakė ji. Moters liga – gedulas. Jos dvejų metukų dukrelė buvo vienintelė šeimos narė, neišgyvenusi potvynio. „Daugiau vaikų neturiu. Ji buvo mano vienintelė“, – verkė motina.

Vien šios vienos Pakistano šeimos kančių dydžio neįmanoma tiksliai nusakyti žodžiais, tačiau pakanka vieno žvilgsnio ir šį skausmą gali beveik pajusti. „Išgyventi labai sunku“, – tarė Hurmat Jatoi, prieš grįždama prie vaikiškos lovelės gedėti.

Didžioji dalis Pakistano gatvių ir slėnių vis dar yra apsemti vandens. Kai kuriose šalies srityse sunku net pasakyti, kur baigiasi upės ar ežerai, ir kur prasideda potvynis. Dėl itin stipraus lietaus apie penktadalis šalies atsidūrė po vandeniu. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min