Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 1d. 16:09

Paskutiniojo Dono laidotuvės: Kanados mafijos bosai atsisveikino su Monrealio „krikštatėviu“

Vito Rizzuto karsto išnešimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vito Rizzuto karsto išnešimas
Šimtai žmonių šaltą žiemos rytą susirinko Notre Dame de la Defense bažnyčioje Monrealyje į 67-erių Kanados kriminalinio pasaulio legendos Vito Rizzuto laidotuves. Narkotikų imperijos valdovas mirė gruodžio 23 d. ligoninėje nuo plaučių vėžio. Kanados policija laukia, kas užims nusikaltėlių lyderio vietą. Tuo tarpu pasaulio spauda leidžia pamatyti, kaip iš tiesų atrodo tikros mafijos boso laidotuvės.

Dešimtys televizijos kamerų ir dar daugiau fotoobjektyvų stebėjo išskirtinę ceremoniją. Rizzuto šeimos prie bažnyčios laukė 9 prabangūs limuzinai. Minios smalsuolių grūdosi gatvėje, tuo tarpu policija kruopščiai fiksavo visus į bažnyčią užeinančius svečius.

Nužudyti ir tėvas, ir sūnus

Nušautų V.Rizzuto tėvo ir sūnaus laidotuvės vyko toje pačioje bažnyčioje, tačiau jose mafijos bosas dalyvauti negalėjo, nes atliko bausmę JAV kalėjime.

V.Rizzuto išlydėtas toje pačioje bažnyčioje, kaip ir jo tėvas bei sūnus. 2009 m. čia anapilin išlydėtas V.Rizzuto sūnus Nickas, o 2010 m. tėvas Nicolo. Abu buvo nušauti tuo metu, kai V.Rizzuto sėdėjo kalėjime JAV. Laisvės atėmimo bausmė jam buvo skirta už trijų mafijos bosų nužudymo organizavimą 1981 m.

V.Rizzuto sveikatos problemos ėmė aiškėti 2007 m., kai jis stojo prieš teisėją. Tuo metu gydytojai jam įtarė plaučių vėžį. Nepaisant diagnozės, V.Rizzuto buvo skirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Vito Rizzuto laidotuvės
Vito Rizzuto laidotuvės/„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Iš Sicilijos kilęs mafijos bosas prižiūrėjo heroino ir kokaino prekybos tinklą Kanadoje. Jį laidojęs kunigas Ignito Incantalupo žurnalistams teigė, jog tai buvo paprasta ceremonija. „Žmonės laikėsi rimties ir buvo labai susikaupę“, – sakė jis.

Išskirtinės saugumo priemonės

Visi į bažnyčią užeinantys svečiai buvo skanuojami metalo ieškikliu.

Visi į bažnyčią užeinantys svečiai buvo skanuojami metalo ieškikliu. Į patalpas nebuvo įleidžiami jokie asmenys, kurių Rizzuto šeimos nariai nepažinojo asmeniškai.

Šaltis neatbaidė smalsuolių minios, kuri susirinko prie bažnyčios. 65–erių Majorlaine‘as Martinas pasakojo, jog užaugo šiame rajone ir matė, kaip gyveno Rizzuto šeima. Jis dalyvavo ir Vito tėvo bei sūnaus laidotuvėse.

Vito Rizzuto laidotuvių dalyviai
Vito Rizzuto laidotuvių dalyviai/„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Kanados nusikalstamo pasaulio atstovai
 
Vito Rizzuto laidovių svečiai
 

„Mes nežinome jų paslapčių, bet jų vardai visą laiką buvo minimi televizijos žiniose ir laikraščiuose. Man net sunku patikėti, jog užaugome kartu viename rajone“, – sakė vyras.

Vito Rizzuto laidotuvių akimirkos
Vito Rizzuto laidotuvių akimirkos/„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Laukia įpėdinio

2012 m. dėl sunkios ligos V.Rizzuto buvo paleistas iš kalėjimo ir greitai susigrąžino prarastas pozicijas Monrealio nusikaltėlių pasaulyje. Jo mirtis vertinama kaip stiprus smūgis Kanados mafijai. Policija laukia, kas užims šią vietą, tačiau teigiama, jog tai turėtų būti žmogus, artimas Rizzuto šeimai.

„Tai gali būti V.Rizzuto patarėjas Rocco Sollecito arba jo nurodytas žmogus. R.Sollecito gali patarti šeimai, koks pasirinkimas būtų protingiausias“, – „Montreal Gazette“ teigė policijos atstovai.

Vito Rizzuto šeima išeina iš bažnyčios
Vito Rizzuto šeima išeina iš bažnyčios/„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ilgą laiką manyta, jog savo tėvą pakeisti turėtų jaunesnysis V.Rizzuto sūnus Nickas, tačiau jis buvo žiauriai nužudytas. Vyresnysis sūnus Leonardo baigė teisės studijas ir stengiasi atsiriboti nuo tamsių savo šeimos verslo reikalų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min