Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 liepos 14d. 20:58

Palestiną palaikantys protestuotojai puola Prancūzijos žydus

Niujorke protestas dėl Izraelio vykdomų oro atakų Gazos ruože
„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr. / Niujorke protestas dėl Izraelio vykdomų oro atakų Gazos ruože

Intensyvėjant konfliktui tarp Izraelio ir palestiniečių, ramybė drumsčiama ir Europoje gyvenantiems žydams. Sekmadienį Paryžiuje vyko demonstracija, nukreipta prieš Izraelio karinius veiksmus Gazoje ir Vakarų Krante, kurios metu dalis atsiskyrusių protestuotojų užpuolė dvi sinagogas.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Manuelis Valsas pasmerkė išpuolius. Prancūzijos dienraščio „Le Parisien“ duomenimis, šeši pareigūnai, kurie sustabdė įsisiautėjusius protestuotojus buvo sužeisti. Pranešama, kad tarp sužeistųjų yra ir du žydų kilmės gyventojai, kurie padėjo vlokuoti vieną iš sinagogų nuo užpuolikų.

„Turime keletą liudininkų, kurie girdėjo tokius šūkius kaip „mirtis žydams“, – teigė Prancūzijos žydų studentų sąjungos prezidentas Sacha Reingewirtzas. „Aš raginu nustoti kaltinti Prancūzijos žydus už tai, kas vyksta Artimuosiuose Rytuose, nes jie niekuo dėti“.

Pranešama, kad anti semitiškai nusiteikę protestuotojai buvo ginkluoti lazdomis ir kėdėmis. Nėra konkrečios informacijos, kiek žmonių dalyvavo užpuolime, vieni šaltiniai teigia, kad užpuolikų buvo apie šimtas, kiti – vos keliasdešimt. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min