Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palestiniečiai pradėjo savo narystės Jungtinėse Tautose palaikymo kampaniją

Palestiniečiai siekia, kad jų kuriama valstybė taptų pilnateise Jungtinių Tautų nare.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Palestiniečiai siekia, kad jų kuriama valstybė taptų pilnateise Jungtinių Tautų nare.
Šaltinis: BNS
0
A A

Palestiniečiai ketvirtadienį pradėjo solidarumo kampaniją, demonstruodami savo siekį tapti 194-ąja Jungtinių Tautų (JT) valstybe, ragindami šios organizacijos vadovą Ban Ki-mooną juos palaikyti.

„Nacionalinė kampanija už Palestiną: 194-oji valstybė“ buvo pradėta ruošiantis rugsėjo 20 dienai, kai palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas, kaip tikimasi, pateiks oficialų prašymą dėl palestiniečių narystės Jungtinėse Tautose.

Vakarų Kranto sostinėje Ramaloje šios kampanijos renginiai ketvirtadienį prasidėjo nuo eitynių prie JT atstovybės, kur organizatoriai įteikė peticiją, raginančią Ban Ki-mooną palaikyti palestiniečių siekius.

„Šiandien pradedame savo kampaniją ir pasirinkome JT pastatą, nes jis atstovauja Jungtinėms Tautoms, o mes tikimės, kad jie atsilieps į mūsų reikalavimus“, – kampanijos koordinatorius Ahmedas Assafas sakė naujienų agentūrai AFP.

„Esame ne mažiau svarbūs negu kitos 193 šalys Jungtinėse Tautose, o mūsų žinia taps prašymas, kad mūsų valstybė taptų 194-ąja“, – pridūrė jis.

Peticijos, su kurios kopija susipažino AFP, tekste sakoma, kad ši kampanija tęstis, „kol Palestinos valstybė pagaliau taps 194-ąja JT šalimi“.

„Jūsų Ekscelencija, palestiniečiai savo žemėje ir jų diaspora, ypač gyvenantys pabėgėlių stovyklose, kurie buvo išrauti iš savo tėvynės ir palikti be turto prieš 63 metus, tikisi, kad Jūsų Ekscelencija palaikys teisingumą ir mūsų žmonių teisę, – nurodoma laiške. – Palestinos valstybės priėmimas į JT būtų svarbus žingsnis baigiant šią okupaciją, palestiniečiams įgyjant nepriklausomybę ir realizuojant teisingą bei visapusišką taiką Artimuosiuose Rytuose.“

Peticijos tekste sakoma, kad ši kampanija tęstis, kol Palestinos valstybė pagaliau taps 194-ąja JT šalimi.„Tikimės, kad prisidėsite prie tarptautinio konsensuso ir palaikysite palestiniečių pripažinimo, kuris jau seniai vėluoja, siekį“, – rašo peticijos autoriai.

Šis laiškas buvo įteiktas JT atstovybės Ramaloje vadovui Pascaliui Soto.

„Gavau šį laišką ir išsiųsiu jį generaliniam sekretoriui Ban Ki-moonui, – nurodė jis. – Jis bus išsiųstas šiandien. Jų laikas atsilieka šešiomis valandomis nuo mūsiškio, todėl jie jį gaus ryte jų laiku.“

Apie 100 žmonių dalyvavo eitynėse prieš JT atstovybės, mojuodami Palestinos vėliavomis ir nešdami plakatus su užrašais „Norime, kad Palestina taptų 194-ąja JT valstybe“.

Protestuotojai skandavo „Norime savo identiteto, norime valstybės“, tai pat ragino kitas arabų šalis palaikyti jų siekius.

Prognozuojama, kad M.Abbasas rugsėjo 20 dieną pateiks Ban Ki-moonui prašymą suteikti visateisę narystę Jungtinėse Tautose palestiniečių valstybei, kurios sienos atitiktų ribas, egzistavusias iki Šešių dienų karo 1967 metais.

Šiam siekiui priešinasi Izraelis ir JAV. Pastarasis perspėjo, kad blokuos palestiniečių valstybės pripažinimą JT Saugumo Taryboje.

Jeigu Saugumo Taryba blokuotų šį žingsnį, palestiniečiai ketina kreiptis į JT Generalinę Asamblėją, kurioje, kaip tikimasi, būtų lengvai surinkta pakankamai balsų, kad Palestiniečių savivaldos statusas būtų pakeistas iš stebėtojos į neprisijungusios valstybės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min