Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Palestiniečiai smerkia JAV sprendimą atšaukti daugiau nei 200 mln. dolerių paramą

Jungtinių Valstijų sprendimas atšaukti daugiau nei 200 mln. JAV dolerių (172,6 mln. eurų) paramą palestiniečiams Gazos Ruože ir Vakarų Krante yra dar vienas žingsnis siekiant „likviduoti“ palestiniečių reikalą.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / „Scanpix“/AP nuotr.

Jungtinės Valstijos penktadienį pranešė atšaukusios paramą palestiniečiams po to, kai gruodį JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija pripažino Jeruzalę Izraelio sostine. Be to, Vašingtonas sausį drastiškai sumažino savo įnašą į JT Palestinos pabėgėlių agentūros UNRWA biudžetą.

Palestiniečiai teigia, kad Baltieji rūmai pasiduoda Izraelio politikų manipuliacijoms. Birželį ilgametis palestiniečių derybininkas Saebas Eretas sakė, kad reikia „nugalėti amerikiečių-izraeliečių schema, kurios tikslas yra likviduoti palestiniečių klausimą“.

Jis ir kiti palestiniečių lyderiai piktai sureagavo į penktadieninį Amerikos sprendimą ir pavadino jį „pigiu šantažu“ siekiant priversti palestiniečius sutikti su taikos plano, kurį Baltieji rūmai žadėjo paskelbti, sąlygomis.

„Amerika dabar dalijasi Izraelio dešiniųjų pažiūrų vyriausybės svajonėmis ir politika“, – sakė palestiniečių politikos analitikas Jihadas Harbas.

Palestiniečių ambasadorius po šio Vašingtono sprendimo apkaltino JAV administraciją esant nusistačius „prieš taiką“.

JAV administracijos ir Palestinos savivaldos santykiai smarkiai pašlijo, kai D. Trumpas paskelbė apie Vašingtono sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine. Palestiniečiai sustabdė kontaktus su D.Trumpo administracija ir mano, kad ji nebegali atlikti tarpininko vaidmens Artimųjų Rytų taikos procese.

Sprendimas nutraukti finansinę paramą palestiniečiams priimtas tęsiantis humanitarinei krizei Gazoje, kur nuo kovo, kai prasidėjo palestiniečių protestai, suintensyvėjo smurtas.

Palestiniečių savivaldos šių metų biudžete yra 1,2 mlrd. JAV dolerių deficitas. Užsienio pagalba sudaro 775 mln. JAV dolerių.

Pasaulio bankas praėjusį mėnesį pranešė padidinsiantis savo metinės pagalbos palestiniečiams suma nuo 55 iki 90 mln. JAV dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?