Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 14, 17:57

Palestiniečių savivaldos administracija nusprendė paleisti penkis areštuotus žurnalistus

Palestiniečių savivaldos administracija pirmadienį nusprendė paleisti praėjusią savaitę Vakarų Krante areštuotus penkis žurnalistus, pranešė jų advokatas.
Palestiniečių autonomijos vėliavos Vakarų Krante netoli Ramalos
Palestiniečių savivaldos administracija nusprendė paleisti penkis areštuotus žurnalistus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sprendimas buvo priimtas kitą dieną po to, kai Gazos Ruožą valdantis judėjimas „Hamas“ paleido vieną su palestiniečių savivaldos administracija susijusį reporterį.

Minimi penki žurnalistai, tarp kurių yra su „Hamas“ susijusios žiniasklaidos darbuotojų, Vakarų Krante buvo areštuoti dėl „opios informacijos nutekinimo priešiškoms grupėms“.

Trys iš penkių žurnalistų pirmadienį jau buvo paleisti, o likę turėtų būti paleisti vėliau tą pačią dieną, sakė advokatas.

„Atitinkami teismai nusprendė paleisti penkis žurnalistus ir visi (šie) žurnalistai turi būti paleisti“, – naujienų agentūrai AFP sakė Palestiniečių žurnalistų agentūros teisininkas Alaa Freijatas.

Žurnalistai buvo sulaikyti pagal naują palestiniečių savivaldos administracijos įstatymą dėl elektroninių nusikaltimų, kurį kritikavo teisių gynimo grupės, sakančios, kad juo varžoma pareigūnų kritika socialinėje ir tradicinėje žiniasklaidoje, numatant potencialias kalėjimo bausmes.

Vienas minimų žurnalistų dirbo su „Hamas“ susijusioje televizijoje „al Aqsa“.

Vienas minimų žurnalistų dirbo su „Hamas“ susijusioje televizijoje „al Aqsa“.

Dieną prieš tai „Hamas“ Gazos Ruože paleido žurnalistą iš Palestinos televizijos, susijusios su palestiniečių savivaldos administracija. 35 metų Fouadą Jaradą birželio mėnesį areštavo „Hamas“ pareigūnai.

Prezidento Mahmudo Abbaso vadovaujama palestiniečių savivaldos administracija yra įsikūrusi Vakarų Krante, o islamistų judėjimas „Hamas“ kontroliuoja Gazą. Abu judėjimai per dešimtmetį nesugebėjo susitaikyti ir dažnai smarkiai vaidijasi.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mahmoudas Abbasas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mahmoudas Abbasas

Palestiniečių žurnalistų agentūra ragino apsaugoti žiniasklaidą nuo palestiniečių frakcijų nesutarimų padarinių.

JAV įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Freedom House“ 2016 metais aplinką žiniasklaidai Vakarų Krante ir Gazos Ruože apibūdino kaip „nelaisvą“ ir priskyrė kategorijai, žemesnei už Irako bei Zimbabvės, lygiai su Rusija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min