Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palestinos prezidentas JT Generalinėje Asamblėjoje Izraelį apkaltino etniniu valymu

Mahmoudas Abbasas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mahmoudas Abbasas
Šaltinis: 15min
0
A A

Palestinos prezidentas Mahmudas Abbasas Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje pareiškė, kad Izraelis rytų Jeruzalėje statydamas gyvenvietes vykdo etninį valymą.

„Tai – naikinant Palestinos žmonių namus vykdoma etninio valymo kampanija, nukreipta prieš juos“, – naujienų agentūra AP cituoja Palestinos vadovą.

Po jo kalbėjęs Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu atkirto, kad konfliktai nebus išspręsti „šmeižikiškomis kalbomis JT“.

Izraelis užėmė rytinę Jeruzalės dalį, kuri tuomet priklausė Jordanijai, per 1967 metais vykusį karą. Jis vėliau ją aneksavo, tačiau tai nebuvo oficialiai pripažinta tarptautinės bendruomenės. Palestiniečiai nori atgauti rytinę Jeruzalės dalį ir ją padaryti savo būsimos valstybės Vakarų Krante sostine.

M. Abbasas taip pat teigė, kad jis vėl pradėjo kalbas dėl Palestinos tarptautinio pripažinimo JT, tačiau nedetalizavo, kada JT bus prašoma balsuoti.

Palestiniečiai Generalinės Asamblėjos prašo leisti būti jiems „valstybe ne nare“ – stebėtoja, kokia dabar yra Vatikanas.

Praėjusiais metais Palestina prašė Saugumo Tarybos pripažinti ją pilnateise valstybe nare, bet jos prašymas nepasiekė tikslo. Tačiau 2011 metais palestina tapo UNESCO nare, nors tam prieštaravo Izraelis ir JAV.

„Izraelis yra apdovanojamas, nors tęsia karo, okupacijos ir gyvenviečių politiką“, – Generalinėje Asamblėjo piktinosi M. Abbasas, Izraelį taip pat apkaltinęs siekiu aneksuoti dar ir kitas Vakarų Kranto teritorijas.

Prašydamas paramos Palestinos prezidentas pasaulio lyderius ragino „išvengti katastrofos“ jo šalyje. „Paremkite nepriklausomos Palestinos valstybės įtvirtinimą dabar, ir leiskite taikai laimėti kol dar nevėlu“, – kalbėjo M. Abbasas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min