Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pamaskvėje vairuotojus žudantys maniakai sėja paniką Rusijoje

Rusijos policija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos policija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prie Maskvos siaučiančios žudikų maniakų gaujos sąskaitoje – jau daugiau kaip dvi dešimtys gyvybių. Greitkelyje M4 „Don“ žudikai priverčia sustoti automobilius, o juose esančius žmones tiesiog nušauna.

Kaip rašo gazeta.ru, informacija, kad policija sulaikė įtariamuosius, nepasitvirtino.

Tyrėjai dabar krečia visus asmenis, buvusius netoli nužudymų vietų, tikrinami jų alibi. Taip pat peržiūrimos bylos asmenų, kalėjusių už panašius nusikaltimus.

Pinigai ir brangūs daiktai nedomina

Lengvųjų automobilių vairuotojus žudantys maniakai nepasiima nei aukų pinigų, nei brangių daiktų – tik vairuotojo pažymėjimus.

Pirmoji žmogžudystė buvo įvykdyta gegužės 3 dieną. 84-ame greitkelio kilometre buvo rastas „KIA Ceed“ automobilis, o jame – sutuoktinių poros kūnai.

Vyrui išlipus iš automobilio žudikai paleido mirtinus šūvius į jį, vėliau – ir į mašinoje sėdėjusią žmoną.

Automobilį žudikai sustabdė ant kelio ištiesę spygliuotą juostą, kuri pradūrė padangą. Vyrui išlipus iš automobilio žudikai paleido mirtinus šūvius į jį, vėliau – ir į mašinoje sėdėjusią žmoną.

Po dviejų mėnesių buvo įvykdytas antras nužudymas. 45-ame to paties greitkelio kilometre buvo aptiktas „Chevrolet“ su perdurta padanga, o viduje – 53 metų vyro kūnas su šautinėmis žaizdomis. Kaip ir pirmuoju atveju, netoli mašinos rasta spygliuota juosta.

Po trečiojo atvejo, kuomet netoli Maskvos rugpjūčio 18 dieną rastas 31 metų vairuotojo kūnas su šautinėmis žaizdomis, policija pripažino, kad žmogžudystės susijusios.

Nors oficialiai teigiama, kad tyrimas vyksta tik dėl minėtų trijų epizodų, gazeta.ru šaltinių teigimu, žudikai nužudė daugiau kaip dvi dešimtis žmonių.

Tyrėjai dirba kiaurą parą

Ekspertai ramina, kad turima pakankamai duomenų ir įtariamieji bus sulaikyti artimiausiomis dienomis.

Naujienų agentūros antradienį paskelbė, kad ankstyvą rytą buvo sulaikyti du asmenys, kurių automobilyje rastas arbaletas ir kovinis ginklas, kokiu ir yra žudoma. Tačiau Rusijos Vidaus reikalų ministerijos atstovai šią informaciją paneigė.

Tiriama versija, kad šiomis žmogžudystėmis bandoma užmaskuoti vieną nužudymą. Tačiau gali būti, kad žudo psichiškai nesveiki žmonės.

Kaip gazeta.ru teigė šaltinis teisėsaugoje, tyrimas vyksta kiaurą parą, tiriamos visos versijos.

„Operatyviniame štabe keliamos versijos, apklausiami žmonės. Tiriama versija, kad šiomis žmogžudystėmis bandoma užmaskuoti vieną nužudymą. Tačiau gali būti, kad žudo psichiškai nesveiki žmonės“, – sakė šaltinis.

Tyrimą sunkina tai, kad nužudytieji nebuvo niekaip susiję, tai reiškia, kad aukos pasirinktos atsitiktinai.

„Amazonių gaują Rostovo srityje tyrėjai surado po penkerių metų, Bitsevsko maniaką, kuris nužudė 54 žmones, – po septynerių. Nebūna taip, kad ėmė ir iškart sugavo. Anksčiau ar vėliau juos suras, žinoma, visi tikisi, kad tai bus artimiausiu metu“, – kalbėjo šaltinis.

Nufilmavo maniako veidą

Bylą tirti padedantis kriminalistas, psichiatras Michailas Vinogradovas teigė, kad maniakai artimiausiu metu bus pagauti. Jo teigimu, tyrėjai turi vienos iš aukų mašinoje įmontuotos video kameros padarytą vaizdo įrašą, kuriame gerai matyti vieno nusikaltėlio veidas.

Žudikai galbūt keršija lengvųjų automobilių vairuotojams už avarijoje žuvusius artimuosius.

Ekspertas teigė, kad policija viešai apie sulaikymą paskelbs tik tuomet, kai sulaikytiesiems bus pateikti kaltinimai.

„Aš manau, kad žudikai galbūt keršija lengvųjų automobilių vairuotojams už avarijoje žuvusius artimuosius“, – sakė gydytojas.

Jis pabrėžė, kad jo praktikoje –  tai jau penktas atvejis, kai veikia serijinių žudikų grupė: „Buvo atvejis, kai keturios merginos žudė vyrus, žagino juos. Kitu atveju žmogžudystes vykdė sutuoktinių pora – jie su šunimi prašydavo vairuotojus juos pavežti, o vėliau nužudydavo.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min