Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2021 10 05, 20:00

„Pandora Papers“: ar mestas šešėlis išvers Ukrainos prezidentą V.Zelenskį iš posto?

Tarptautinio tiriamosios žurnalistikos centro (ICIJ) koordinuotas „Pandora Papers“ tyrimas rodo, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis prieš pat pergalę 2019 metų rinkimuose pardavė savo dalį įslaptintoje „ofšorinėje“ kompanijoje. Tačiau pačioje Ukrainoje daugiau dėmesio sulaukė tai, kad paviešinti duomenys dar kartą patvirtina prezidento ryšį su oligarchu Ihoriu Kolomoiskiu. Tiesa, ekspertai teigia, jog V.Zelenskio iš posto tai neišvers.
Volodymyras Zelenskis Tik prenumeratoriams
Volodymyras Zelenskis / AFP/ „Scanpix“ nuotr.

„Pandora Papers“ informacija, pradėta skleisti spalio 3 dieną, paklibino ne vieno žinomo pasaulio politiko kėdę. Čekijos premjeras Andrejus Babišas, pavyzdžiui, sulauks tyrimo. Mat teigiama, kad jis slapta įsigijo prabangius rūmus Prancūzijoje už 22 mln. JAV dolerių.

A.Babišas prabangius rūmus įsigijo dar prieš tapdamas Čekijos premjeru.

Sandoris įvykdytas pasitelkus savininkų tapatybes nuslepiančius verslus ir operacijas, kurios galėjo padėti A.Babišui išvengti mokesčių.

Tarp „Pandora Papers“ minimų politikų yra ir Ukrainos prezidentas V.Zelenskis. Teigiama, kad jis buvo susijęs su lengvatinio apmokestinimo bendrove iki pat laimėjimo Ukrainos prezidento rinkimuose 2019 m.

Įdomu ir tai, kad su ta pačia bendrove bei pinigų pervedimu jai susijęs žinomas Ukrainos oligarchas I.Kolomoiskis, kuris ne kartą minėtas kaip asmuo, finansuojantis V.Zelenskio politinę karjerą.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Volodymyras Zelenskis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Volodymyras Zelenskis

Pats V.Zelenskis dar rinkimų kampanijos metu žadėjo kovoti su korupcija ir oligarchais. Taip pat jis kritikavo savo pirmtaką Petro Porošenką, ant kurio 2016 m. „Panama Papers“ tyrimo metu buvo mestas šešėlis ir teigta, jog su juo susijusi lengvatinio apmokestinimo bendrovė Mergelių salose.

Tačiau politikos ekspertai 15min teigė, jog V.Zelenskiui mesti įtarimai jo politinės karjeros nesugriaus, nors ir gali sukelti Vakarams abejonių dėl bendradarbiavimo su juo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min