15min be reklamos
2022 11 29, 20:21

PAR kovos su apartheidu didvyrio žudikas kalėjime subadytas peiliu

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) kovos su apartheidu didvyrio Chriso Hani žudikas buvo subadytas kalėjime, antradienį pranešė kalėjimo tarnyba.
Januszas Walusas
Januszas Walusas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tai įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai šalies aukščiausios instancijos teismas įsakė jį paleisti lygtinai.

Pataisos reikalų departamentas pareiškime nurodė, jog „gali patvirtinti, kad įvyko nelaimingas incidentas su peiliu“, nuo kurio nukentėjo Januszas Walusas, beveik tris dešimtmečius praleidęs kalėjime už 1993 metais įvykdytą žmogžudystę.

Praėjusią savaitę Konstitucinis Teismas nurodė, kad 69 metų vyras turi būti paleistas į laisvę iki šio ketvirtadienio.

Kalėjimo tarnyba teigė, kad J.Waluso būklė yra stabili ir kad jis gauna reikiamą sveikatos priežiūrą.

„Įtariama, kad J.Walusą peiliu subadė kitas kalinys iš to paties kamerų bloko“, – teigiama pranešime ir priduriama, kad vyksta tyrimas.

Iš tuometinės komunistinės Lenkijos emigravęs J.Walusas už Ch.Hani – labai populiaraus pietinės Afrikos šalies veikėjo ir aršaus apartheido režimo priešininko – nužudymą buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Politikas buvo nušautas prie savo namų, likus metams iki pirmųjų Pietų Afrikos Respublikos daugiataučių rinkimų.

Praėjusią savaitę PAR Konstitucinis Teismas prieštaringai vertinamu sprendimu nurodė dvigubą pilietybę turintį lenką lygtinai paleisti į laisvę.

Pirmadienį vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad lygtinio paleidimo bausmę J.Walusas turės atlikti Pietų Afrikos Respublikoje, ir pridūrė, kad jam neturėtų būti leista grįžti namo į Lenkiją, turint omenyje „baisų įvykdytą nusikaltimą“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min