Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 8d. 21:16

Parduotuvėje pašauta JAV kongreso narė Gabrielle Giffords, sužeista mažiausiai 18 žmonių (video, nuotraukos, papildyta 9.30 val.)

Gabrielle Giffords su vyru Marku Kelly
gabriellegiffords.com nuotr. / Gabrielle Giffords su vyru Marku Kelly
JAV kongresmenė Gabrielle Giffords skubiai nugabenta į ligoninę po to, kai buvo apšaudyta Arizonoje, Tuscone, „Safeway“ prekybos centre. Apie politikės sveikatos būklę JAV žiniasklaida pateikia labai prieštaringą informaciją.

Daugiau informacijos BBC puslapyje.

Nelaimė įvyko viešo renginio prekybos centre metu. Jo metu kongresmenė susitiko su rinkėjais. Kongrese G.Giffords atstovauja aštuntajai Arizonos apygardai. 2003-2005 metais G.Giffords dirbo Arizonos Senate. Nuo 2007 m. ji atstovavo vienai iš Arizonos apygardų JAV Kongreso Žemutiniuose (Atstovų) rūmuose.

Demokratų partijos narė Gabrielle Giffords (40) buvo ištekėjusi už NASA astronauto Marko Kelly.

CNN praneša, kad žinių apie kongresmenės sveikatos būklę labai trūksta. Aišku, kad be jos užpuoliko kulkos kliudė dar tuziną žmonių. Dalis jų – kongresmenės rinkimų štabo darbuotojai.

22 metų šaulys areštuotas iškart po šio kruvino incidento Tuscono miesto prekybos centre. Jam pabėgti sutrukdė praeivis, netikėtai pargriovęs užpuoliką ant žemės.

Papildyta 21.30 val. CNN patvirtino, kad po apšaudymo kongresmenė sraigtasparniu išgabenta į ligoninę. Tačiau ten mirė. Taip pat patvirtinta, kad mirė dar 6 žmonės.

Papildyta 21.40 val. Pateikiama prieštaringa informacija. Vieni šaltiniai teigia, kad kongresmenę operuoja chirurgai. Kiti - priešingai, tvirtina, kad G.Giffords nušauta. Naujausiais duomenimis, sužeista 12 žmonių, žuvo kongresmenė ir dar šeši.

Papildyta 22 val. CNN korespondentai praneša, kad kongresmenė ir dar 8 sužeistieji kol kas operuojami, jų padėtis sunki. Žinios apie kongresmenės sveikatos būklę prieštaringos. Oficialiai mirties faktas nepatvirtintas. Tačiau taip pat neaišku, ar ji liko gyva. Manoma, kad užpuolikas pataikė politikei į galvą.

Papildyta 22.55 val. Pranešama, kad kongresmenė sunkiai sužeista, dėl jos gyvybės kovoja medikai. Sužeista 18 žmonių, šeši žuvo nuo kulkų. Richis Castigaras, Arizonos policijos vadovas, spaudos konferencijos metu tik patvirtino šią informaciją ir į detales nesileido.

Medikai patvirtino, kad ligoninėje mirė tik vienas sužeistas devynerių metų vaikas. O politikės sveikata kelia „optimistinių minčių“, ji reaguoja į medikų komandas. G.Giffords, pasak medikų, kulka pataikė į galvą.

Papildyta 0.30 val. Nustatyta, kad užpuolikas - Jaredas Loughneris. Prekybos centre jis iššovė 15-20 kulkų.

Tarp nužudytų žmonių - G.Giffords padėjėjas ir Federalinis Arizonos teisėjas Johnas Rollas. 

Papildyta 9.30 val. Ligoninės atstovas Peter M. Rhee pranešė, kad G.Giffords jau atgavo sąmonę, ji pažino savo vyrą. Tačiau, jei kongresmenė išyvens, reabilitacijai jai prireiks ne mažiau pusantrų metų..  

Taip pat pateikiama daugiau informacijos apie užpuoliką Jaredą Lee Loughnerį, kuris, prisėlinės iš nugaros, pradėjo šaudyti iš pistoleto į kongresmenę ir susirinkusius. Pranešama, jad tai - pakaltinamas, tačiau ne itin stabilios psichikos vyras. Anksčiau youtube.com jis yra skelbęs savo nepasitenkinimą valdžios veiksmais.

VIDEO: Arizona Congresswoman Gabrielle Giffords Shot in the Head Outside of Store in Tucson

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:50
01:14
00:27

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min