Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 3d. 17:04

Partija „Mūsų Ukraina“, kuriai anksčiau vadovavo Viktoras Juščenka, nusprendė nutraukti savo egzistavimą

Viktoras Juščenka
„Scanpix“ nuotr. / Viktoras Juščenka

Politinė partija „Mūsų Ukraina“, kurios lyderis anksčiau buvo provakarietiškas eksprezidentas Viktoras Juščenka, šeštadienį per 12-ąjį suvažiavimą Kijeve nusprendė nutraukti savo egzistavimą.

Už tokį sprendimą balsavo 267 delegatai, jam nepritarė du partijos nariai, o dar šeši per balsavimą susilaikė. Suvažiavime iš viso dalyvavo 289 delegatai.

Pagal sprendimą, partijos „Mūsų Ukraina“ veikla nutraukiama savęs likvidavimu (paleidimu).

Partijos steigiamieji dokumentai, vėliava ir antspaudas bus perduoti Oranžinės revoliucijos muziejui prie sostinės Nacionalinio universiteto „Kijevo Mohylos akademija “.

Partijos politinės tarybos pirmininkas Serhijus Bondarčukas, atmesdamas oponentų kritiką, paskelbė, kad 12-asis partijos suvažiavimas buvo teisėtas.

„Mes jau priėmėme sprendimą ir partija daugiau nebeegzistuoja. Nėra priežasčių sakyti, kad tai (suvažiavimas) yra neteisėtas“, – po suvažiavimo sakė jis žurnalistams.

„Deja, “Mūsų Ukraina„ tapo bendrininke, partija, funkcionuojančia kaip satelitė, Regionų partijos naudai“, – sakė S.Bondarčukas.

Tačiau „Mūsų Ukrainos“ politinės tarybos narė ir V.Juščenkos šalininkė Iryna Vanikova, 12-ąjį partijos suvažiavimą, kurį organizavo S.Bondarčukas, pavadino „nevykėlių“ susirinkimu.

„Taip galima paleisti bet ką. Likviduoti jus ar mane, likviduoti Regionų partiją, pavyzdžiui, ar Komunistų partijai. Arba pasakyti, kad šiandien mes turime naują Ukrainos prezidentą“, – demonstratyviai suplėšiusi suvažiavimo rezoliuciją ji pareiškė 5-ajam kanalui, komentuodama S.Bondarčuko šalininkų suvažiavimo spendimą dėl „Mūsų Ukrainos paleidimo“.

Buvęs partijos lyderis ir buvęs prezidentas V.Juščenka suvažiavime nedalyvavo.

Suvažiavimą buvo nutarta surengti po to, kai „Mūsų Ukrainos“ politinė taryba vasario 9 dieną atleido S.Bondarčuką iš savo pirmininkų ir į jo vietą išrinko Zynovijų Škutiaką.

Tuo pačiu partijos 12-ojo suvažiavimo organizacinis komitetas, kuriam pirmininkavo S.Bondarčukas, vasario 10 dieną nusprendė kovo 2-ąją Kijeve surengti suvažiavimą.

Z.Škutiakas savo ruožtu sakė, kad V.Juščenkos vadovaujamas „Mūsų Ukrainos“ suvažiavimas bus surengtas gegužės 18 dieną.

Parlamento rinkimai Ukrainoje įvyko 2012 metų rudenį. „Mūsų Ukraina“ neįveikė 5 proc. slenksčio – gavo tik 1,11 proc. balsų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:46
02:03

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min