15min be reklamos
05 26 /12:36

Paryžiaus policija ašarinėmis dujomis išvaikė protestuotojus prie „TotalEnergies“

Paryžiaus policija penktadienį panaudojo ašarines dujas, kad išvaikytų klimato protestuotojus, bandžiusius blokuoti patekimą į Prancūzijos naftos milžinės „TotalEnergies“ metinį susirinkimą.

Po trijų perspėjimų per garsiakalbius pareigūnai panaudojo ašarines dujas prieš aktyvistus, kurie sėdėjo ant kelio priešais susirinkimo vietą prestižiniame Paryžiaus rajone, siekdami neleisti žmonėms patekti į vidų.

Nevyriausybinių organizacijų koalicijos sušauktoje protesto akcijoje prie koncertų salės „Pleyel“ nuo pat aušros susirinko dešimtys protestuotojų.

Keliolikai demonstrantų pavyko atsisėsti ant žemės priešais salę, bet jie buvo išvaikyti ašarinėmis dujomis, kai nepaisė trijų pareigūnų perspėjimų.

Nepaisydami protesto kai kurie akcininkai pradėjo eiti į salę, nes Prancūzijos bendrovė reikalavo, kad susirinkimas įvyktų. Ji taip pat uždraudė dalyviams ir žurnalistams naudotis išmaniaisiais telefonais salėje.

Protestuotojai skandavo šūkius „Viskas, ko mes norime, tai nuversti „Total“ ir „Vienas, du ir trys laipsniai, mes turime dėkoti „Total“.

Kai kurie protestuotojai ant galvų užsipylė juodo skysčio.

„Mes neleisime jiems išeiti“, – sakė judėjimo, telkiančio visuomenę įveikti klimato kaitos iššūkius, „Alternatiba“ atstovė Marie Cohuet (Mari Kohuė).

„TotalEnergies“ „įkūnija blogiausius žmonių ir planetos išnaudojimo atvejus“, sakė M. Cohuet.

Bendrovė norėjo išvengti praėjusių metų chaoso, kai aktyvistai neleido kai kuriems akcininkams dalyvauti metiniame susirinkime.

Su klimato kaita kovojantys aktyvistai tampa vis nepakantesni bendraudami su didžiausiomis naftos bendrovėmis ir kitomis įmonėmis dėl jų daromo poveikio planetai.

Pernai pagrindinės energetikos bendrovės gavo rekordinį pelną, nes dėl Rusijos karo Ukrainoje smarkiai išaugo naftos ir dujų kainos.

Panašūs protestai vyko ir per kitų naftos milžinių, tokių kaip BP ir „Shell“, susirinkimus.

Didžiųjų naftos bendrovių BP, „Shell“, „ExxonMobil“, „Chevron“ ir „TotalEnergies“ bendras šio ketvirčio pelnas viršijo 40 mlrd. dolerių (apie 37 mlrd. eurų).

VIDEO: Paryžiuje ašarinėmis dujomis išvaikyti klimato protestuotojai: priešinosi naftos gigantei

„Iššūkis yra būti greitesniam“

Antradienį per metinį britų koncerno „Shell“ akcininkų susirinkimą aktyvistai šaukė: „Eik į pragarą, „Shell“!“

Panašios reakcijos sulaukė ir BP bei bankininkystės milžinė „Barclays“, kuri kaltinama naftos gavybos finansavimu.

„TotalEnergies“ planuoja trečdalį savo investicijų skirti mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantiems energijos šaltiniams ir iki 2030 metų pasiekti 100 gigavatų atsinaujinančios elektros energijos pajėgumą.

Tačiau Prancūzijos energetikos transformacijos ministrė Agnes Pannier-Runacher penktadienį paragino bendrovę paspartinti darbus.

„TotalEnergies“ investuoja į atsinaujinančius energijos šaltinius, tačiau iššūkis yra būti greitesniam ir stipresniam, bet svarbiausia, greitesniam“, – sakė ji radijui „FranceInfo“.

Trečiadienį duodamas interviu laikraščiui „La Croix“ „TotalEnergies“ generalinis direktorius Patrickas Pouyanne'as atmetė kritiką savo grupės atžvilgiu ir teigė, kad bendrovė turi patenkinti augančią besivystančių šalių paklausą.

„Ne, „TotalEnergies“ negali pati sumažinti naftos paklausos“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min