Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 7d. 16:51

Paryžiuje gyvenantis Valdas Papievis: norėjome linkėjimų – štai ir atsiuntė

Po žudynių „Charlie Hebdo“ redakcijoje prie Eifelio bokšto sustiprinta apsauga, budi Prancūzijos kariai.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Paryžius
„Prancūzija šokiruota“, – taip nuotaikas teroro akto sukrėstoje šalyje apibūdino Paryžiuje gyvenantis žurnalistas Valdas Papievis.

Automatais ginkluoti užpuolikai trečiadienį įsiveržė į Prancūzijos satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ biurą ir surengė žudynes. Išpuolio metu žuvo mažiausiai 12 žmonių.

Tai esą didžiausias pasikėsinimas per pastaruosius 50 metų. „Tokios panikos ir sujudimo Prancūzijoje seniai nemačiau. Šalyje iki aukščiausio lygio sustiprintas saugumas. Paskutinį kartą taip buvo tik 1995 metais, kai buvo įvykdytas pasikėsinimas Paryžiaus centre metro stotyje, kurio metu žuvo 8 žmonės. Tiesą sakant, kaip tik tuo metu turėjau būti toje metro stotyje, bet su draugu pakeitėme susitikimo laiką ir, laimei, viena valanda pavėlavau“, – kalbėjo V.Papievis.

Jis pažymėjo, kad musulmonų bendruomenė smerkia teroristinį aktą. Tą trečiadienį viešai pasakė ir Paryžiaus mečetės rektorius, ir kitos oficialios musulmonų organizacijos.

Net dešinieji, pats „Sąjungos už liaudies judėjimą“ pirmininkas Nicolas Sarkozy, pareiškė, kad rems visas kairiųjų pastangas kovai su terorizmu.

„Tačiau įtampa išlieka“, – neslėpė V.Papievis.

Jis sakė, kad ši nelaimė suvienijo politines jėgas: „Net dešinieji, pats „Sąjungos už liaudies judėjimą“ pirmininkas Nicolas Sarkozy, pareiškė, kad rems visas kairiųjų pastangas kovai su terorizmu.“

V.Papievis sakė, kad gyvendamas Paryžiuje jaučiasi saugiai. „Gali bijoti tik atsitiktinumo, nes visada išlieka tikimybė atsidurti netinkamu laiku netinkamoje vietoje“, – svarstė jis.

V.Papievis prisiminė, kad buvusio savaitraščio redaktoriaus Stéphane'o Charbonnier, žinomo Charb pseudonimu, paskutinėje karikatūroje buvo vaizduojamas džihadistas. Virš jo užrašas skelbė: „Vis dar nėra atakų Prancūzijoje?!“ O ginkluotas islamistas atsako: „Luktelkite! Turime dar laiko iki sausio pabaigos nusiųsti savo linkėjimus.“

„Štai ir atsiuntė“, – atsiduso V.Papievis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:19
08:07
02:04

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min