Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 16d. 06:53

Paryžiuje mirė „velnio advokatas“

Jacquesas Vergesas
AFP/Scanpix nuotr. / Jacquesas Vergesas

Būdamas 88-erių metų Paryžiuje ketvirtadienį mirė „velnio advokatu“ vadinamas Jacquesas Vergesas, praneša naujienų tarnyba BBC.

Kaip pasakojo advokatų asociacijos vadovas Christianas Charriere-Bournazelis, prieš kelis mėnesius advokatas stipriai nukrito ir pasijuto blogai, neteko daug svorio, pradėjo sunkiai vaikščioti. „Mes žinojome, kad pabaiga jau netoli, bet kad taip greit ištiks mirtis, nesitikėjome“, – sakė jis. Mirties priežastis kol kas neįvardijama.

Viena jo klienčių tapo ir būsima žmona Djamila Bouhired, 1957 metais Alžyre dėl sprogdinimų nuteista mirties bausme.

J.Vergesas gimė 1925 metais Tailande, prancūzų diplomato ir vietnamietės šeimoje. Jis buvo prisiekęs komunistas ir išgarsėjo 1950 metais, kai pradėjo ginti terorizmu kaltinamus asmenis. Jo klientais tapo Alžyro nacionalinio išsivadavimo fronto nariai. Viena jo klienčių tapo ir būsima žmona Djamila Bouhired, 1957 metais Alžyre dėl sprogdinimų nuteista mirties bausme. 1962 metais po J.Vergeso kampanijos ji buvo išteisinta.

Pravardę „velnio advokatas“ vyras pelnė imdamasis beviltiškų bylų. Jis gynė gestapo pareigūną Klausą Barbie, kuris už nusikaltimus žmogiškumui okupuotoje Prancūzijoje 1987 metais buvo nuteistas kalėjimu iki gyvos galvos. Jo klientu buvo ir Venesuelos teroristas Ilichas Ramirezas Sanchezas, už kelis teroristinius išpuolius Europoje taip pat nuteistas iki gyvos galvos. „Velnio advokatas“ gynė ir Serbijos prezidentą Slobodaną Miloševičių.

1970 metais J.Vergesas dingo, palikdamas žmoną ir vaikus, ir dingusiu be žinios laikytas iki pat 1987 metų. Šiuos metus jis pavadino „tamsiąja savo gyvenimo puse“ ir niekada viešai nepapasakojo, kur praleido šį laiką. Kalbama, kad jis gyveno Kambodžoje, kurioje tuomet valdė Raudonieji khmerai – šalies komunistų judėjimas. 

2003 metais J.Vergesas savo paslaugas siūlė Saddamui Husseinui, tačiau teroristo giminaičiai pasirinko kitus gynėjus.

2011 metais „velnio advokatas“ teisme gynė savo draugą Khieu Samphaną, buvusį Demokratinės Kambodžos vienos valstijos vadovą ir jam artimą Raudonųjų khmerų lyderį Polą Potą, atsakingą už genocidą Kambodžoje. Su K.Samphanu advokatas 1950-aisiais kartu mokėsi Paryžiuje ir toliau su juo bičiuliavosi visą gyvenimą. 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min