Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paryžiuje sulaikyti protestuotojai (nuotraukos)

Protesto akcija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protesto akcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Po pirmadienį Prancūzijos sostinėje Paryžiuje surengto tamilų protesto dėl Šri Lankoje vykstančių neramumų, buvo sužeisti keturi, o sulaikyti 128 žmonės, rašo „Reuters“.

Išeiviai tamilai protestavo prieš Šri Lankos vyriausybės sprendimą pradėti karą su tamilų tigrų sukilėliais. Taip pat „kliuvo“ ir Didžiąjai Britanijai, kurią tamilai iki šiol kaltina atėmus iš jų gimtąsias žemes kolonizacijos metais.

Protestuotojai, susirinkę šiaurinėje Paryžiaus dalyje, užblokavo sankryžą, mėtė įvairius daiktus į policiją ir autobusus, ko pasekoje nesunkiai sužaloti buvo keturi žmonės.

Policija protesto akciją pavadino „ginkluotos minios“ susibūrimu, kas reiškia, jog protestuotojai atėjo apsiginklavę peiliais, šaunamaisiais ginklais ir improvizuotais ginklais, tokiais kaip metaliniai strypai.

Kur kas didesnė demosntracija vyko priešais britų parlamento rūmus Londone. Ten tūkstančiai tamilų užblokavo gatves aplink parlamentą, kaltindami Šri Lankos vyriausybę tuo, kad ši nekreipia dėmesio į civilių aukas, kurių skaičius auga kariuomenei bandant sunaikinti sukilėlius.

Šri Lankos kariuomenė apsupo tamilų tigrų narius pietrytinėje salos dalyje. Tačiau jau dabar Juntinės Tautos pareiškė savo susirūpinimą ir apkaltino šalies vyriausybę, kad ši veržiasi į civilių gyventojų teritorijas tuo sukeldama jiems pavojų, o Tamilų tigrus apkaltino tuo, kad šie šaudo gyventojus, bandančius pabėgti.

Pasak Tarptautinės krizės grupės atstovų, nors keletui tūkstančių civilių pavyko pabėgti iš apsupties, įkalinti tarp tamilų sukilėlių ir vyriausybės kariuomenės vis dar yra apie 150 tūkstančių gyventojų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min